Windows 11 Not Defteri Güncellemesi Sızdırıldı: Microsoft Çalışanı, ‘Gizli’ Uyarısını Göz Ardı Etti

Windows işletim sisteminin en ikonik varsayılan uygulamalarından biri olan Not Defteri, yıllardır aynı tasarıma sahip. Ancak Windows 11 ile birlikte her uygulamaya olduğu gibi ona da birkaç ufak değişiklik gelmişti.

26.12.2022 07:45:10 tarihinde yayınlandı.

Windows işletim sisteminin en ikonik varsayılan uygulamalarından biri olan Not Defteri, yıllardır aynı tasarıma sahip. Ancak Windows 11 ile birlikte her uygulamaya olduğu gibi ona da birkaç ufak değişiklik gelmişti.

Görünüşe göre Microsoft, Dosya Gezgini’ne getirdiği sekme özelliğini Not Defteri uygulamasına da getirmeyi planlıyor. Ancak bunu öğrenme biçimimiz pek hoş olmadı zira bir Microsoft çalışanı, bunu sızdırarak paylaştı.

Microsoft çalışanı ağabeyimiz pek kendine güveniyormuş zira ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi uygulamada kırmızı bir şeritte açıkça ‘Gizli – Özellikler hakkında konuşmayın veya ekran görüntüsü almayın’ yazıyor.

Özelliğe gelecek olursak: Not Defteri uygulamasındaki sekmeler özelliği, aynı Dosya Gezgini’ndeki gibi çalışacak. Bir Not Defteri penceresinde birden fazla not defteri dosyasını sekme halinde görüntüleyebilecek ve düzenleyebileceksiniz.

İLGİLİ HABER Windows 11’de Oyuncuları Bezdiren Performans Sıkıntıları Çözüldü (Ama Herkes İçin Değil)

Şu anda deneme aşamasında olan özellik (nitekim bu yüzden paylaşılması istenmemiş), Windows 11’e ne zaman gelecek bilmiyoruz zira ekran görüntüsünde böyle bir bilgi yer almıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

RTÜKten Taksimdeki Patlama Hakkında Yayın Yasağı: Olumsuz Paylaşımlar Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Çok sayıda turisti de ağırlayan, İstanbul’un popüler noktalarından olan Taksim’deki Beyoğlu İstiklâl Caddesi, bugün patlama sesleri ile yankılandı. Caddenin Taksim tarafındaki girişinden birkaç dakika uzaklıkta, 190 numaralı binada gerçekleşen patlamanın ardından yaralıların olduğu bilgisi gelirken, bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildiği belirtildi. 

Yazılımcılar Toplansın: Lenovo Laptop ve iPad Air Dahil Onlarca Hediyesi Olan Ankete Katılımlar Başladı

Eğer yazılım dünyasındaki son trendleri merak ediyor ve kendinizi bu yönde geliştirmek istiyorsanız SlashData’nın yayınladığı raporlara muhakkak denk gelmişsinizdir. İşte bu raporlar, dünyanın her yerinden binlerce yazılımcının katıldığı detaylı anketlerle hazırlanıyor ve tüm katılımcılar, rapora erken erişim imkanına sahip oluyor. 

Marsın Minik Uydusu Deimosun Şimdiye Kadarki En Net Fotoğrafı Çekildi

Şimdiden birçok araç gönderdiğimiz, ilerleyen yıllarda insanları da göndereceğimiz Mars, Phobos ve Deimos isimli iki adet uyduya sahip. Asteroit mi yoksa Mars'tan kopan bir parça mı olduğu bilinmeyen patates şeklindeki bu iki uydu, uzun yıllardır bilim insanlarının kafasında soru işaretleri oluşturuyordu.