TikTok, OnlyFansin Para Basan Özelliğini Kopyalayabilir: Bazı Videoları Sadece Parasını Veren İzleyebilecek!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan TikTok, bir dizi yeni özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Edinilen bilgilere göre bu özellikler içerik üreticilere yeni para kazanma yolları sunacak. Platformun yeni özelliklerle en çok da ABD'deki tüketicilere odaklanacağı, ülkedeki kitlesini genişletmeye çalışacağı bildiriliyor.

15.02.2023 13:00:28 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan TikTok, bir dizi yeni özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Edinilen bilgilere göre bu özellikler içerik üreticilere yeni para kazanma yolları sunacak. Platformun yeni özelliklerle en çok da ABD'deki tüketicilere odaklanacağı, ülkedeki kitlesini genişletmeye çalışacağı bildiriliyor.

The Information tarafından gündeme getirilen yeni özelliklerden ilki, özel içerikler olarak karşımıza çıktı. Söylentilere göre TikTok, sadece ücretini ödediğinizde izleyebileceğiniz videolar sunmayı planlıyor. Elbetteki bu videolar için ödenen ücretler, TikTok'un komisyonu dışında içerik üreticilere gidecek.

Henüz net bir şey olmasa da TikTok'un ücretli içerik özelliğini OnlyFans'e benzetebiliriz. Hayranı olduğunuz bir TikTok fenomeni, bu özellik kapsamında herkese açık olmayan içerikler oluşturabilecek. O içerikler, sadece ödeme yapan kullanıcılar tarafından izlenebilecek. 

İLGİLİ HABER TikTokta Hangi Videonun Viral Olacağına Çalışanların Karar Verdiği Ortaya Çıktı

TikTok'un yeni özelliğinin nasıl çalışacağı kesinleşmedi ancak olasılıklardan bir tanesi de YouTube'un Katıl özelliği. Eğer TikTok, yeni özellik kapsamında bir abonelik programı oluşturursa, kullanıcıların içerik üreticiler için düzenli olarak ödeme yapmasının önü de açılabilir. Ancak dediğimiz gibi bu noktada net bir şey yok.

TikTok, bundan birkaç yıl önce bazı ülkelerdeki içerik üreticilerin daha fazla para kazanmasını sağlayan 1 milyar dolarlık özel bir fon oluşturmuştu. Edinilen bilgilere göre bu fonun kapsamı genişletilecek ve başta ABD olmak üzere bazı ülkelerdeki içerik üreticiler de kapsam altına alınacaklar. Bu sayede çok daha fazla içerik üretici, nispeten az izlenen videolarından çok daha fazla para kazanma imkanı yakalamış olacak. 

İLGİLİ HABER ABD’de Bir Senatör Daha TikTok’un Tüm Ülkede Yasaklanmasını İstedi: Çin’in Yeni Silahı Olabilir

TikTok, The Information aracılığıyla gündeme gelen yeni özelliklerle ilgili net bir açıklama yapmadı. TikTok sözcüsü Zachary Kizer, TikTok'un yeni yollara her zaman açık olduğunu belirtti. Bu açıklama, söz konusu özelliklerin gerçekten de yolda olabileceğinin açık bir göstergesi.


Kaynak webtekno.com

 

Twitchteki Kara Para Aklama Olaylarına Emniyet Güçleri Dahil Oldu: Jahrein, İfadesine Başvurulmak Üzere Emniyete Çağırıldı

Dünyanın en popüler yayın platformlarından biri olan Twitch, son dönemde ardı arkası kesilmeyen skandallarla sarsılıyor. İlk olarak geçtiğimiz haftalarda yayıncıların kazançlarını gözler önüne seren verilerin sızdırılmasıyla gündem olan platform, son günlerde ise bu verilerden yola çıkılarak ortaya çıkartılan büyük bir suç ağıyla anılıyor.

Telefonlara 5 Yıl Boyunca Güncelleme Yayınlamak Zorunlu Olacak

Teknolojik ürün çöplüğünü sürdürülebilirlik ile çözme girişimlerini sürdüren ve son olarak Tip-C girişi standart yapan Avrupa Birliği, bugün yeni bir öneriye daha ev sahipliği yaptı. Avrupa Birliği, bu kez elektronik cihaz üreticilerine en az beş yıl güvenlik güncelleştirmesi ve üç yıl işletim sistemi güncelleştirmesi sunma zorunluluğu getirilmesini önerdi.