Sezon Finaliyle İnterneti Kırıp Geçiren Euphorianın En Çok Konuşulan Sahnelerinde Neler Olduğunu Açıkladık! [SPOILER]

HBO’nun Game of Thrones’tan sonra en çok izlenen ve an itibariyle sosyal medyada en çok konuşulan dizisi Euphoria, Türkiye’de 28 Şubat’ta gösterime giren 2. sezon finaliyle ekranlara bir süreliğine veda etti. Büyük bir heyecanla beklendiği bilinen Euphoria’nın vedası da tıpkı geçmiş bölümleri gibi olay yarattı!

4.03.2022 00:00:22 tarihinde yayınlandı.

HBO’nun Game of Thrones’tan sonra en çok izlenen ve an itibariyle sosyal medyada en çok konuşulan dizisi Euphoria, Türkiye’de 28 Şubat’ta gösterime giren 2. sezon finaliyle ekranlara bir süreliğine veda etti. Büyük bir heyecanla beklendiği bilinen Euphoria’nın vedası da tıpkı geçmiş bölümleri gibi olay yarattı!

Kendini ‘‘Euphoria jenerasyonu’’ olarak da tanımlayan Z kuşağı başta olmak üzere farklı yaş gruplarından pek çok seyircisi olan ve global başarılara imza atmış HBO’nun gençlik dizisi Euphoria’nın 2. sezon finali, Türkiye’de 28 Şubat Pazartesi günü izleyiciyle buluştu. Özellikle ilk sezon ve ikinci sezon arasındaki hem senaryo hem karakter gelişimi bakımından gözlemlenen uçurumlar, kafalardaki soru işaretlerinin ısrarla giderilmemesi ve hatta daha da çoğalması; izleyicilerden büyük tepki topladı. İşte Euphoria’nın 2. sezon finalinde en çok konuşulan sahneler!

Özellikle sezon finali öncesinde izlediğimiz 7. bölüm ve hemen ardından gelen sezon finali fragmanı, Fezco ve Ashtray hattında suların durulmaktan çok daha da kızışacağına zaten işaret ediyordu. 7. bölümün yarattığı hava itibariyle Fezco’nun kumpasa kurban giderek öleceğini düşünen büyük bir kitle vardı. Aynı kitlenin bir kısmı karaktere duyduğu sevgiden, bir diğer kısmı ise olası bir Fexi (Fezco ve Lexi) ilişkisi umuduyla karakterin diziden çıkmasına şiddetle karşıydı. 7. bölümün ardından gelen sezon finali fragmanı, kafaları daha da karıştırdı ve Ashtray’in de bu kaosun içinde yananlardan biri olacağına izleyicileri ikna etti. 

Sezon finali itibariyle, Fezco’nun yaralı şekilde tutuklandığı; Ashtray’in ise polisle yaşanan büyük çatışmanın öznesi olarak polisler tarafından alaşağı edilmek üzere vurularak öldürüldüğü düşünülüyor. Fezco’nun yakarışları ve Ashtray’in üzerinde gezen kırmızı ışık göz önünde bulundurulduğunda, bunun çok da uzak bir ihtimal olmadığını görüyoruz; fakat yine de ikilinin akıbetine dair net bir şey söyleyemiyoruz. 

Elliot ve Rue ikilisini Elliot’ın evinde izlediğimiz sahnede, Elliot’ın bestelediği dört dakikalık şarkıyı gitarı eşliğinde söylemesi; şarkıyı noktaladığında ise henüz şarkının bitmediğini, üzerinde çalışmaya devam ettiğini belirtmesi olay oldu! Dizinin yapımcısı, senaristi ve yönetmeni Sam Levinson’ın belki de hakkında en çok tepki aldığı sahne olan bu sahne; sosyal medya kullanıcılarının çeşitli mecralarda yaptığı paylaşımlara bakılacak olursa herkesi çileden çıkarmışa benziyor. Giderilmesi gereken onca soru işareti, daha çok zaman ayrılması gereken onca sahne varken Elliot’ın şarkısına dört dakika verilmesinin ardında yatan dahiyane (!) sebebi, haliyle henüz kimse anlayabilmiş değil.

Elliot karakterini canlandıran Dominic Fike, Elliot’ın şarkı sahnesi hakkında yapılan paylaşımlara eşlik etti! Yapılmış bazı komik paylaşımlara Instagram hikayesinde yer veren Fike, hayranlarına adeta ‘‘Buradayım, sizi görüyorum ve paylaşımlarınıza gülüyorum.’’ mesajı verdi. 

2. sezon itibariyle karakter anlamında en çok değişenlerin başında kuşkusuz Maddy ve Cassie ikilisi geliyor. İlk sezona kıyasla, bu sezonda Maddy’nin mağdura; Cassie’nin ise suçluya evrildiği açıkça görülüyordu. Arasına Nate giren bu iki eski yakın arkadaş, sezon ortasından bu yana birbirine düşman bayrağını çoktan çekmişti. Maddy’nin haksızlığa gelemeyen şiddet eğilimli karakteri ve Cassie’nin üzerine yıkılan dev ihanet duvarı, ikilinin bir noktada birbirine sadece sözlü değil fiziksel şiddet de uygulayacağının sinyallerini veriyordu.

Uzun süredir gergin olan ipler, sezon finalinde tamamen koptu ve ikili resmen birbirine girdi! Buraya kadar her şey beklenen tempoda ilerliyor gibi görünse de buradan sonra işler yine tatsızlaşıyor diyebiliriz. Uzun süredir beklenen ve büyük olay yaratacağı bölümler öncesinden fazlasıyla belli olan bu kavgaya dair detaylı sahneler görememek, izleyicide büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Özellikle Elliot’ın dört dakikalık şarkı performansıyla çokça kıyaslanan Maddy-Cassie kavgasının gösterim süresi, kimseyi memnun etmedi. Öyle ki kavganın sonunda Cassie’nin dağılmışlığını, buna karşılık Maddy’nin tırnağının dahi kırılmamış olmasını görmek bile izleyiciyi pek de tatmin etmişe benzemiyor. Bu arada… Cassie, hani sen Maddy’den daha deliydin?


Kaynak webtekno.com

 

Görüntü Yönetmenini Yanlışlıkla Öldüren Alec Baldwin, Twitter Hesabını Kapattı

Hollywood dünyası, bundan birkaç ay önce akıllara durgunluk veren bir olayla sarsılmıştı. Dünyaca ünlü aktör Alec Baldwin, Rust isimli filmin çekimleri sırasında görüntü yönetmeni olarak görev yapan Halyna Hutchins'i yanlışlıkla öldürmüştü. Olayın nasıl yaşandığı tam olarak anlaşılamazken, Baldwin hakkında herhangi bir suç unsuru oluşmadığı ifade edilmişti. 

SIM Kartlar Rafa mı Kalkıyor? Android 13 Sayesinde eSIM Teknolojisi Hayatımızın Bir Parçası Olabilir

Fiziksel bir SIM kart kullanmanıza gerek kalmadan operatörünüze bağlanmanıza olanak sağlayan dijital SIM teknolojisi olan eSIM uzun bir süredir markaların destek verdiği bir teknoloji. Markaların son çıkardığı pek çok akıllı telefon eSIM uyumlu olsa da, tamamen bu teknolojiyi kullanan firma sayısı oldukça az. Çıkan son haberler gösteriyor ki, bu durum çok uzun sürmeyecek ve ilerleyen günlerde eSIM teknolojisi tamamen hayatımızın bir parçası haline gelecek.

Dünya’nın Çekirdeği Zannedilenden Çok Daha Hızlı Soğuyor: Peki Dünyanın Çekirdeği Soğursa Ne Olur?

Güneş Sisteminin yaşanılabilir tek gezegeni olan Dünyamızın sonu mu yaklaşıyor? Dünya’nın sonunun yakın olmadığı ama gün geçtikçe yaklaştığı aşikar zira biz insanlar onu ve onun atmosferini yaşanılamaz hale getirenleriz, bu bir gerçek. Dünya’nın sonunu yaklaştıran faktörlerden biri biziz evet ancak Dünya da kendi sonunu yaklaştırıyor.

Sony, Yenilenen PlayStation Plusta Yer Alacak Tüm Ücretsiz Oyunları Açıkladı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bundan yaklaşık bir ay önce yaptığı bir açıklama ile PlayStation Plus hizmetinin yenileneceğini duyurmuştu. Şirket tarafından yapılan açıklamalar, bu sistemin Microsoft Xbox Game Pass'e rakip olarak hizmet vermeye devam edeceğini gözler önüne sermişti. Bu bağlamda; abonelik satın alan oyuncular aylık ücretsiz oyunlar almaya devam ederken, bazı oyunlarsa tamamen ücretsiz olarak oyunculara ulaşacaktı.