Sanal Bebek Akıllı Saat Olarak Geri Döndü: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Çocukluklarını 90'lı yılların sonu ile 2000'li yılların başlarında geçirmiş olan insanların en büyük eğlencelerinden bir tanesi, sanal bebeklerdi. Küçük birer yumurta olarak karşımıza çıkan bu oyuncuklar, bebek sahibi olmuşçasına bir deneyim yaşatıyordu. Çünkü bu oyuncaklara bakılması, bakımlarının yapılması gerekiyordu. Aksi takdirde oyuncak bozuluyor, kullanılamaz hale geliyordu. Dünya genelinde tamagotchi olarak da bilinen bu oyuncaklar, yıllar sonra yeniden aramıza katılmış durumdalar.

23.02.2022 10:00:28 tarihinde yayınlandı.

Çocukluklarını 90'lı yılların sonu ile 2000'li yılların başlarında geçirmiş olan insanların en büyük eğlencelerinden bir tanesi, sanal bebeklerdi. Küçük birer yumurta olarak karşımıza çıkan bu oyuncuklar, bebek sahibi olmuşçasına bir deneyim yaşatıyordu. Çünkü bu oyuncaklara bakılması, bakımlarının yapılması gerekiyordu. Aksi takdirde oyuncak bozuluyor, kullanılamaz hale geliyordu. Dünya genelinde tamagotchi olarak da bilinen bu oyuncaklar, yıllar sonra yeniden aramıza katılmış durumdalar.

Sanal bebeklerin piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda mevcut olan teknolojiler ile günümüz teknolojileri hayli farklı. Bu durumun farkında olan sanal bebek üreticisi Bandai Namco, akıllı saat olarak takabileceğiniz yeni tamagotchi modelini duyurdu. Fazla bir işlevselliği bulunmayan bu akıllı saat, sanal bebeğinizi kolunuzda taşımanızı ve her an bakım yapabilmenizi sağlıyor.

Bandai Namco'nun yeni akıllı saati, bugüne kadar size tanıttığımız saatlerden biraz farklı. Örneğin bu akıllı saat, spor aktivite takibi yapamıyor. Ancak en azından adımsayar bulunsun diyen mühendisler, bu özelliği akıllı saate eklemişler. Ayrıca sanal bebeğinizi uyandırmak isterseniz, sesli komut vermeniz yeterli. Bu noktada bir açıklama yapan şirket, saatin sesi anlamaya odaklanmadığını, tanımlanan sesi duyduğu anda çalışmaya başladığını ifade ediyor. Öte yandan, bu ekranın dokunmatik yapıda olduğunu, bu sayede sanal bebeğinize masaj yapabileceğinizi belirtelim.

Tamagotchi Smart'a haricen takılabilen "TamaSma Cards" isimli içerik genişletme katları eklenebiliyor. Bu kartların neler vadedebileceği şimdilik tam olarak bilinmiyor ancak Bandai Namco'nun hazırladığı bir tanıtım videosu, akıllı saatin eşli oyunlar ve müzik dinlemeye de imkan tanıdığını gözler önüne seriyor. Bu arada, kullanıcıların diledikleri müzikleri yükleyip yükleyemeyecekleri konusu da şimdilik net değil.

Bandai Namco, yeni nesil sanal bebeğinin kasım ayında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Tüketiciler, bu akıllı saate pembe ya da mavi olmak üzere iki renk seçeneğiyle sahip olabilecekler. Tamagotchi Smart'ın açıklanan fiyatı 60 dolarken, TamaSma Cards'a yalnızca 10 dolardan satın alınabilecek.


Kaynak webtekno.com

 

İnsanı Her Defasında Sinir Krizine Sokan CAPTCHA Teknolojisinin Asıl Amacı

Günümüzde her internet kullanıcısı, neredeyse her ziyaret ettiği sitede çeşitli işlemler yaparken, hatta siteye girerken bile başarıyla tamamlamaları gereken bir teste giriyorlar: CAPTCHA. Carnegie Mellon Bilgisayar Bilimleri Okulu’ndaki ekip tarafından geliştirilen bu test, siteyi ziyaret eden kişinin gerçek bir kişi olup olmadığını anlamak için kullanılıyor.

Ev Tipi COVID-19 Testlerinin Hacklenebildiği Ortaya Çıktı: Sonuçlar Keyfe Göre Değiştirilebiliyor

F-Secure isimli siber güvenlik şirketi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Ken Gannon, Ellume isimli şirketin geliştirdiği ve evde de kullanılabilen koronavirüs testinde kritik bir güvenlik açığını tespit etti. Bu güvenlik açığı, evinde test yapan bir kişinin test sonucunu değiştirebilmesini sağlıyordu. Üstelik güvenlik açığı, sonuçların her iki yönde de değiştirilebilmesini sağlıyordu. 

Reddit Kurucusundan Tartışma Yaratacak Açıklama: 5 Yıl İçinde Sadece Kripto Para Kazanılabilen Oyunlar Oynanacak

Kripto para sektörünün son zamanlardaki popülerliğiyle birlikte geçmişte çıkan ve günümüzde geliştirilen yeni projelere de ilgi arttı. Bu projeler arasında en fazla ilgi çekenlerden biriyse blok zincir tabanlı oyunlardı. Bu oyunların birçoğu, oyun oynadıkça kripto para kazanmanızı sağladığından popülerliğini artırmaya devam ediyor.

Rus Kozmonotların Uzay Yürüyüşü Canlı Yayınlanıyor: Uluslararası Uzay İstasyonunun Yeni Robotik Kolu Aktif Edildi

İki Rus kozmonot Oleg Artemyev ve Denis Matveev, yeni bir robot kolu etkinleştirmek için Uluslararası Uzay İstasyonu'nun dışında bir uzay yürüyüşüne çıktı. Kozmonotların görevi yaklaşık altı saattir devam ediyor. Uzay yürüyüşü, NASA'nın web sitesinde canlı olarak yayınlanıyor ve olayın videosu Uluslararası Uzay İstasyonu’nun resmi Twitter hesabında paylaşıldı.

Malum, Fiyatlar Uçtu Gitti: Peki İkinci El Ekran Kartı Alınır mı?

Ekran kartları özellikle günümüzde oldukça büyük bir problem. Güncel oyunları iyi bir performans ile oynamak için kaliteli bir ekran kartı gerekmesinin yanı sıra buna eşdeğer oranla ekran kartlarının fiyatının da yükselmesi işleri bir hayli zorlaştırıyor. 'Fiyat performans' adı altında uygun fiyatta ortalama bir performans sergileyebilecek ekran kartlarının fiyatları bile dudak uçuklatır hale geldi.