Samsungun Katlanabilir Akıllı Telefonlarının İsmini Değiştireceği İddia Edildi (Böyle Daha İyi Oldu Sanki...)

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir süredir katlanabilir ekranlı telefonlarıyla gündemde. Zira şirket, 10 Ağustos'ta bir etkinlik gerçekleştirecek ve bu etkinlik kapsamında da en yeni katlanabilir ekranlı telefonları Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold4'ü tanıtacak. Gelen son haberler ise Samsung'un bu akıllı telefonları daha farklı bir isimlendirme ile gösterebileceğini ortaya koyuyor.

4.08.2022 19:30:34 tarihinde yayınlandı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir süredir katlanabilir ekranlı telefonlarıyla gündemde. Zira şirket, 10 Ağustos'ta bir etkinlik gerçekleştirecek ve bu etkinlik kapsamında da en yeni katlanabilir ekranlı telefonları Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold4'ü tanıtacak. Gelen son haberler ise Samsung'un bu akıllı telefonları daha farklı bir isimlendirme ile gösterebileceğini ortaya koyuyor.

Şirkete yakın bir kaynağının iddiasına göre Samsung, katlanabilir ekranlı telefonlarının isimlerinde yer alan 'Z' harfinden kurtulmaya çalışıyor. Eğer iddia gerçekse, Samsung'un yeni katlanabilir ekranlı telefonlarını Galaxy Flip4 ve Galaxy Fold4 olarak göreceğiz. Peki Samsung, Z takısından neden kurtulmak istiyor?

Samsung Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Z Fold3 ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Samsung'un Z harfinden kurtulmak istemesinin nedeni, Rusya-Ukrayna savaşı. Öyle ki Rus askeri araçlarının üzerinde bulunan Z harfi, savaşın ilk dönemlerinde gündem olmuştu. İnsanlar, bu takıyı kendilerince yorumlamaya çalışmış, Rus yetkililer ise Z harfinin zafer kelimesini temsil ettiğini ima etmişlerdi. Samsung, o dönemden beri bu meseleyi düşünüyordu.

İLGİLİ HABER Samsung Galaxy Z Flip4 Tam 71 Farklı Renk Seçeneği ile Gelecek! (Say Desem Sayamazsın)

Güney Koreli teknoloji devi, aralarında Litvanya, Letonya ve Estonya'nın da bulunduğu bazı Avrupa ülkelerinde mevcut Galaxy Z Flip3 ve Z Fold3 modellerinden Z harfini kaldırdı. Bu bağlamda; Türkiye'de Galaxy Z Fold3 ismiyle satılan telefon Galaxy Fold3, Galaxy Z Flip3 ismiyle satılan telefon ise Galaxy Flip3 olarak anılmaya başladı. Ancak bu durum, dünya geneline yayılmadı. İşte 10 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Galaxy Unpacked etkinliği, Z takısını kaldırma kararını dünya geneline yayacak gibi görünüyor. Neler yaşanacağını günler sonra hep birlikte göreceğiz.

Samsung telefonlarla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayın.


Kaynak webtekno.com

 

Battlefield 2042nin Tamamen Ücretsiz Olacağı Söyleniyor: Peki EA Oyunlarını Gerçekten Bedavaya Sunmaya Başlayabilir mi?

Video oyun dünyasının önemli sızıntı kaynaklarından bir tanesi olarak bilinen Tom Henderson, sektörün önemli isimlerinden Electronic Arts (EA) ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Battlefield 2042'nin satış performansının EA'nın canını sıktığından bahseden Henderson'a göre EA, oyundan para kazanmaya devam edebilmek için her türlü seçeneği değerlendiriyor. Üstelik bu seçenekler arasında oyunu ücretsiz hale getirmek de var. Peki EA, Battlefield 2042'yi ücretsiz hale getirirse nasıl para kazanacak?

Android Kullanıcıları Dikkat: Google, Telefon Görüşmelerini Kaydeden Uygulamalara Savaş Açtı

Android telefonların uygulama mağazası Play Store, dönem dönem alınan kararlar neticesinde güncelleniyor. Çoğu zaman zararlı ve trojen içeren uygulamaları kaldırmakla meşgul olan mağaza, Google'ın aldığı bir karara göre Mayıs ayında çok daha fazlasını etkisiz kılacak. Arama kayıt eden uygulamalar çok yakında telefonlarda çalışamayacak. Sonrasında ise Play Store'dan kaldırılmaya başlanacak.

Hayatı Daha Kolay Planlamanızı Sağlayan 9 Mobil Zihin Haritası Uygulaması

İş yeri ve ev işleri arasında kaybolduğumuz günlük yaşantımızda bazı şeyleri akılda tutmak zor olabiliyor. Hatırlamakta zorlandığımız pek çok şey yüzünden günlük hayatımızın aksadığı da bir gerçek. Zihin haritası olarak adlandırılan bir planlama, hatırlama ve not tutma sistemi sayesinde gün içinde aklınızdan uçup giden bazı görevleri çok daha kolay aklınızda tutabilir ve yerine getirebilirsiniz.

Kendi Kripto Para Cüzdanı Bulunan web3 Telefonu Solana Saga Duyuruldu

Blockchain ve kripto para teknolojilerinin hayatımıza girmesiyle, teknoloji üreticilerinin bu alandaki çalışmaları arttı. Bu bağlamda, Blockchain ve kripto para teknolojileri için özel olarak entegre edilen akıllı telefonlar bile gördük. Şimdi sizlere, yine blockchain, kripto para ve web3 odaklı bir telefondan bahsedeceğiz. Bu telefon, "Solana Saga".