Samsungdan Akıllı Gözlük ve Akıllı Yüzük Geliyor: İsimleri Ortaya Çıktı

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin günlük hayatımıza yerleşmesi için dev teknoloji şirketlerinin hareketini beklemeye devam ediyoruz. Bu konuda gözler özellikle Apple’ın üzerinde olmaya devam ederken, bugün Samsung’dan da büyük haberler geldi.

5.03.2023 18:15:13 tarihinde yayınlandı.

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin günlük hayatımıza yerleşmesi için dev teknoloji şirketlerinin hareketini beklemeye devam ediyoruz. Bu konuda gözler özellikle Apple’ın üzerinde olmaya devam ederken, bugün Samsung’dan da büyük haberler geldi.

Samsung, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne ‘Galaxy Glasses’ adlı marka için başvuruda bulundu. Halkın canlı takip edebileceği şekilde başlayan başvuru detaylarında şirketin yakın zamanda sanal gerçeklik gözlüğü çıkarabileceğini gösteren detaylar da yer aldı.

27 Şubat tarihli başvuruda Galaxy Glasses markasının sanal gerçeklik başlığı kategorilerini kapsadığı belirtildi. Başvuru, doğrudan Güney Kore merkezli Samsung Electronics Co., Ltd. tarafından yapıldı. Başvuru henüz onaylanmadı.

Bu sorunun cevabını vermek henüz mümkün değil. Zira Samsung, başvurusunu bir ürün için değil, bir marka için yaptı. Sanal/artırılmış gerçeklik gözlükleri ise bu marka altında piyasaya sürülecek. O gözlük veya gözlüklere dair elimizde hiçbir detay bulunmuyor.

Samsung, Galaxy Glasses markasının yanı sıra ‘Galaxy Ring’ markası için de marka başvurusunda bulundu. Markanın yüzük formunda giyilebilir akıllı cihazlar kategorilerini kapsayacağı belirtildi.

Glasses’ın aksine Ring markası bünyesinde piyasaya sürülecek ürünler için bazı ipuçları da yer aldı. Samsung, akıllı yüzüğün sağlık, fitness ve uykuyla ilgili verileri takip edeceğini, ölçümleyeceğini, gözlemleyeceğini ifade etti. Bu başvuru da henüz onaylanmadı.

İLGİLİ HABER Meta, Sanal Gerçeklik Ortamındaki Nesnelere "Dokunulmasını" Sağlayacak Özelliğini Duyurdu


Kaynak webtekno.com

 

Elon Musk Yine Bir İşi Düzgün Yapamamış: Twitterda Ücretsiz Mavi Tikleri Geri Getiren Bir Açık Keşfedildi

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra radikal kararlar aldı. Bunların en dikkat çekeni, doğrulama rozetlerinin paralı hale getirilmesiydi. Kullanıcılar, doğrulama rozetine sahip olmak için Twitter Blue abonesi olup, aylık ödeme yapmayı kabul etmeliydi. Üstelik platform, geçtiğimiz ay itibarıyla eski dönemden kalma namıdiğer mavi tikleri kaldırdı. 

3D Modelleme Programı Sketchup Hakkında 14 Tüyo

Sezgisel çalışma araçları, açık kaynak kitaplıkları ve sayısız eklentisiyle kullanımı epey bir kolay olan SketchUp, tasarım dünyasının en iyi bilinen programları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hatta 3 boyutlu modelleme yapmayı öğrenmenin en kolay yolu olma unvanının sahibi olan SketchUp’ı kullanması o kadar kolaydır ki 3 boyutlu modelleme yapmaya hevesli birçok insan, herhangi bir kılavuz okuma ya da ek yardım alma ihtiyacı hissetmeden, sadece SketchUp’ta bulunan araçların ikonlarına bakıp ne işe yaradıklarını tahmin ederek olaya bodoslama dalmayı tercih ediyor.  

Bir Telefonla Tüm Paranızı Kaybedebilirsiniz: İşte ‘Binance’ Adını Kullanan Dolandırıcıların Yeni Tuzağı

Telefon dolandırıcılığı her geçen gün onlarca kişinin maddi kayıplar yaşamasına neden olurken, bugün dolandırıcıların yeni taktiğini ortaya koyan bir paylaşım yapıldı. Twitter’da ‘Seymirel’ tarafından yapılan paylaşım, telefon dolandırıcılarını bu kez kripto para yatırımcılarını hedef aldığını gösterdi.