Ne Fark Etti Şimdi? Star Wars Jedi: Survivorı Fiziksel Olarak Satın Alanların da İndirme Yapması Gerekebilir

Star Wars hayranları, Respawn Entertainment'ın geliştirdiği Star Wars Jedi: Survivor'ı sabırsızlıkla bekliyordu ve oyun nihayet hem PC hem de konsollara çıkış yapacak. Oyun, Star Wars Jedi: Fallen Order'ın devamı niteliğinde ve Cal Kestis'in maceralarını anlatıyor.

24.04.2023 05:00:23 tarihinde yayınlandı.

Star Wars hayranları, Respawn Entertainment'ın geliştirdiği Star Wars Jedi: Survivor'ı sabırsızlıkla bekliyordu ve oyun nihayet hem PC hem de konsollara çıkış yapacak. Oyun, Star Wars Jedi: Fallen Order'ın devamı niteliğinde ve Cal Kestis'in maceralarını anlatıyor.

27 Nisan 2023'te PS5, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak olan oyunu PS5'te oynamak isteyenler, beklenmedik bir durumla karşılaştı. Oyunun fiziksel kopyaları, oyunu başlatmak için ek bir indirme gerektiriyor, hem de bayağı büyük bir indirme.

Oyunun fiziksel kapağında yer alan bir ibarede "Bu oyunun fiziksel sürümü, oyunu başlatmak için ek bir indirme gerektiriyor" yazıyor. Bu, oyunun diskte tam olarak yer almadığı anlamına geliyor.

Star Wars Jedi: Survivor, şimdiye kadarki en büyük PS5 dosya boyutlarından birine sahip. PS5'te bir Blu-ray'in maksimum kapasitesi yaklaşık 100 GB olduğundan ve Respawn'ın en son sürümü PS5'te 147 GB'lık bir büyüklüğe sahip olduğundan, bu büyük bir sürpriz değil.

Diskte ne kadar veri olduğuna bağlı olarak, fiziksel sürümü bile oynatmadan önce 100 GB'a kadar indirme yapmanız gerekebilir. İlk gün yamalarına alışkınız - ancak bir oyunun bu kadar büyük indirme talep ettiğine neredeyse hiç şahit olmuyoruz.

İLGİLİ HABER Star Wars Jedi: Survivor’dan Nefes Kesen Yeni Bir Fragman Geldi

Bu durumun nedeni ise henüz açıklanmadı. Ancak, muhtemelen oyunun son dakika güncellemeleri veya yamaları nedeniyle böyle bir karar alındığı tahmin ediliyor. Bu durum, internet bağlantısı olmayan veya yavaş olan oyuncular için bir sorun olacak gibi görünüyor. Geliştirici, bu sorunu önlemek için The Last of Us: Part II veya Final Fantasy 7 Remake gibi iki diskli fiziksel kopya yapabilirdi. Ancak EA, bunun yerine indirmeye mecbur bırakmaya karar vermiş gibi görünüyor.


Kaynak webtekno.com

 

NASA, Bugüne Kadar Uzay Görevlerinde 21 Kişinin Hayatını Kaybettiğini Doğruladı: Nedenlerini de Açıkladı

Uzay yolculuklarının turistik bir değer taşımaya başladığı günümüzde, bundan 60 yıl önce yaşananları anlamak ve anlamlandırmak çok zor. Soğuk Savaş yıllarında cephedeki rekabeti Dünya yörüngesine taşıyan ABD ve Sovyetler; bu sırada akla ziyan miktarlarda para harcayarak önce uzaya, sonra da Ay’a ulaşan ilk ülke olmak için adeta akıl, bilim ve istihbarat yoluyla amansız bir rekabete kalkıştı. 

Dünyanın En Değerli NFT Koleksiyonu Hakkında Soruşturma! NFTlerin Kaderini Belirleyebilir

Geçtiğimiz yıl bomba bir çıkış yapan, günümüzdeyse yatırımcılarını büyük bir hüsrana uğratan NFT sektöründen bugün önemli bir haber geldi. NFT piyasasının en yüksek fiyatlardan satılan bazı NFT’lerinin de yer aldığı, ikonikleşen maymun figürüne yer veren Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin oluşturucusu hakkında soruşturma başlatıldı.

SHIB’in Kurucusu, Projeyi Terk Etti: Peki Shiba Inuya Şimdi Ne Olacak?

Dünyanın en büyük hacimli 16. kripto para birimi olmasıyla birlikte Türkiye'de de çok sayıda büyük yatırımcısı bulunan Shiba Inu (SHIB) cephesinde dikkat çeken bir olay yaşandı. Kripto para biriminin kurucularından bir tanesi olan ve bugüne dek kimliğini gizli tutan namıdiğer Ryoshi, projeden ayrıldı. SHIB'in internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından hiçbir açıklama yapılmadı. Ancak Ryoshi, Medium'da "Ben önemli değilim ve bir gün ansızın haber vermeden gideceğim. Shiba’yı alın ve ileriye taşıyın." ifadelerini kullandığı bir mesaj yayınladı.

Bu Haftanın En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları

Kripto para piyasası, büyük getiriler sağlayabildiği gibi elinizdekini son damlasına kadar alabilecek kadar da riskli bir piyasa. Üstelik paranızı katlayabileceğiniz ya da kat kat kaybedebileceğiniz bu zaman dilimi, yalnızca birkaç saatle de sınırlı olabiliyor. Piyasanın gelecekteki yönünü öğrenmek içinse geçmişe bakmak zaman zaman oldukça faydalı olabiliyor.