Hayalinizdeki Mesleklerin Tadını Çıkarabileceğiniz 10 Simülasyon Oyunu Tavsiyesi

Bir simülasyon oyunu dediğimizde; birçok oyuncunun aklına gelen ilk oyun türü otomobil oyunları olabiliyor. Otomobil simülasyonu, diğer simülasyon oyunlarına göre karşımıza daha sık bir şekilde çıkıyor ve birazcık daha fazla popüler olsa da; Car Mechanic Simulator ve Gas Station Simulator gibi birçok işin simülasyon oyunu mevcut.

22.05.2022 10:15:15 tarihinde yayınlandı.

Bir simülasyon oyunu dediğimizde; birçok oyuncunun aklına gelen ilk oyun türü otomobil oyunları olabiliyor. Otomobil simülasyonu, diğer simülasyon oyunlarına göre karşımıza daha sık bir şekilde çıkıyor ve birazcık daha fazla popüler olsa da; Car Mechanic Simulator ve Gas Station Simulator gibi birçok işin simülasyon oyunu mevcut.

Planet Zoo ile kendi hayvanat bahçenizi kurup yönetebilir, Thief Simulator ile ise gerçek bir hırsızlık deneyimine ulaşabilirsiniz. Eğer bu türden hoşlanıyor veya ilk defa giriş yapmayı düşünüyor ve ‘’Bu kadar oyundan hangisini seçeceğim?’’ sorusunu kendinize soruyorsanız, tam olarak doğru yerdesiniz. O hâlde gelin, listemize geçelim.

Askeri simülasyon dendiğinde akla gelen ilk oyunlardan olan ve uzun yıllardır popülerliğini korumaya devam eden Arma 3, çok detaylı bir oynanışın yanı sıra; birçok çok oyunculu sunucuya ve moda ev sahipliği yapıyor. Özellikle çok oyunculu tarafıyla dikkat çeken yapım, tek kişilik gerçekçi bir askeri oynanış deneyimi de vaat ediyor. Hazır Arma Reforger erken erişime açılmış ve Arma 4’ten yeni küçük bilgiler paylaşılmışken; seriye adım atmak için güzel bir başlangıç olabilir.

Bir şehir kurma ve yönetme simülasyonu olan Cities Skylines, sizlere adeta bir belediye başkanlığı deneyimi sunuyor. Size sunulan bu büyük sorumluluğu üstlenip; şehrinizi baştan tasarlamanız gerekecek. Bunu yaparken vergileri düzenleyecek, bankaya borçlanacak, yeni hizmetlerinizin planlamasını dâhi düşüneceksiniz. Şehrinize yeni yollar, yerleşim yerleri ve temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için gerekli binaları da inşa etmeyi unutmayın.

Simülasyon oyunları ile ilgili bir şey konuşulduğunda kendisinden mutlaka söz ettirmeyi başaran Euro Truck Simulator 2 (Kısaltılmış ismiyle ETS 2), oldukça ilgi çekici bir meslek olan kamyon şoförlüğüne ilgi duyan herkesin en azından bir şans vermesi gereken bir yapım diyebiliriz. Avrupa’nın dört bir yanına yükler taşıyabileceğiniz ve kamyonunuzu sürerken manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bu yapım, özellikle direksiyon seti sahiplerinin favorilerinden bir tanesi. Ayrıca, gene SCS Software tarafından geliştirilen ve daha yeni bir oyun olan American Truck Simulator’a da göz atabilirsiniz.

Elite Dangerous, oyuncudan bolca zaman talep eden ve öğrenme eşiğinin oldukça uzun olduğu bir uzay simülasyonu oyunu. Uzay temasına ilgi duyan ve galaksinin derinliklerini keşfetmek isteyen oyuncular için mükemmel bir fırsat olabilecek bu oyun, simülasyon türüne yeni başlayacak oyuncular için fazlasıyla yorucu bir deneyim olabilir. Devasa bir açık dünyaya da sahip olan yapım, bu dünya içerisinde yapılabilecek birçok aktivite de sunuyor.


Kaynak webtekno.com

 

Sadece Bir Tarafı Kulaklık Olan Benzersiz Kablosuz Kulaküstü Kulaklık: EKSA H1

Hayatın giderek dijitalleşmesi ile birlikte önem kazanmaya devam eden kablosuz kulaklıklar, zaman zaman hayattan soyutlaması nedeniyle istenmeyen sorunlara yol açabiliyor. Bu durumun farkında olan Çinli teknoloji şirketi EKSA ise yalnızca sol veya sağ kulağa takılan özel tasarım bir kablosuz kulaküstü kulaklık geliştirdi. Gelin hep birlikte, “H1” isimli bu ilginç kulaklığa hep birlikte bakalım.

Facebook’un Yeni Sistemi Milyonlarca Sahte Hesabı Sildi

Sosyal konuşma platformu olan Facebook, bugün dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Ücretsiz bir platform olması nedeniyle de gerçek kullanıcılar olduğu gibi sahte kullanıcılar da var. Bu yüzden Facebook, Derin Varlık Sınıflandırması (DEC) adını verdiği bir yapay zeka sistemi kurdu.

Instagramdan Facebookta Paylaşılan Fotoğraflar İçin Kullanıcıları Memnun Edecek Gizlilik Özelliği

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram için yeni bir özellik üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Mobil uygulamalarla ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen Alessandro Paluzzi tarafından servis edilen yeni özellik, Instagram'daki gönderilerini Facebook'ta da paylaşan kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Varı Yoğu Oyuna Harcamışız: Geçtiğimiz Yıl Oyun Endüstrisinde Yaşanan Devasa Büyüme Oranı Açıklandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin ve artan donanım fiyatlarının, bilgisayar oyun donanım ve aksesuar endüstrisi üzerindeki etkisini ortaya koyan yeni bir rapor yayımlandı. Yeni rapora göre COVID-19 salgını sebebiyle günlerce ve hatta haftalarca evinden çıkamayan ve oynamak, çalışmak ve sosyalleşmek adına alternatif yöntemlere yönelmek zorunda kalan insanlar, çareyi kendilerini bilgisayar oyunlarına kaptırmakta buldu. 

Hani Gerçek Değillerdi: Yeni Need For Speed Oyunu Animeler ile Donatılacak

Son zamanlarda Forza Horizon serisinin fazlasıyla popüler olması, uzun yıllar yarış oyunu denilince akla ilk gelen oyun olan Need For Speed serisini satış rakamları ve ilgi bakımından gözden düşürdü. Her ne kadar iki oyun serisi de sundukları ve vaatleri ile birbirinden çok ayrı olsa da ana etmen 'otomobil' olduğundan hitap ettikleri kitle de aynı oluyor. Ortaya çıkan bilgiler, yeni NFS oyununda bazı şeylerin daha farklı olacağını gösteriyor.