God of War Ragnarök’un İlk İnceleme Puanları Yayınlandı: Çıtayı Arşa Çıkarmışlar

PlayStation’ın efsanelerinden olan ve 2018 yılında İskandinav mitolojisine geçen God of War, şüphesiz ki Sony’nin gözbebeklerinden bir tanesi. Geçtiğimiz yıl duyurulan God of War Ragnarök ise Ekim ayında “Gold” olmuştu.

5.11.2022 13:15:24 tarihinde yayınlandı.

PlayStation’ın efsanelerinden olan ve 2018 yılında İskandinav mitolojisine geçen God of War, şüphesiz ki Sony’nin gözbebeklerinden bir tanesi. Geçtiğimiz yıl duyurulan God of War Ragnarök ise Ekim ayında “Gold” olmuştu.

Oyunun Gold olmasının ardından pek çok yerde oyun hakkında spoiler’lar paylaşılmasının ardından oyunun yapımcısı Santa Monica Stüdyosu, oyunculardan özür dilemiş ve dikkatli olmaları konusunda onları uyarmıştı. Bugün ise God of War Ragnarök’un ilk inceleme puanları ortaya çıktı.

Sektördeki pek çok önemli isim oyunu şimdiden deneyimledi ve puanlarını hazırladı bile. Oyuna şu anda verilen en düşük skor 80 iken en yüksek skor ise 100. God of War Ragnarök’un şu anda ortalama Metacritic puanı ise 94. Yapılan incelemelerde oyunun ilk oyuna kıyasla çok daha büyük ve zengin bir dünyaya sahip olduğu ve hikâyenin “mutlaka deneyimlenmesi gereken” bir başyapıt olduğu belirtiliyor. Kratos’un bugüne kadarki en iyi macerası olduğu belirtilen oyun bazı noktalarda ilk oyuna benzerken pek çok yeniliğin ve geliştirmenin de yapıldığının altı çiziliyor.

İsterseniz gelin hep birlikte yapılan bazı incelemelere kısaca göz atalım.

“God of War Ragnarok güzel, zengin, heyecan verici ve hatta yaratıcılarının tutku ve kaliteli işlere imza attığının kanıtı olan 2018 macerasından bile daha büyük ve daha iyi. God of War’un önceki serisine benzer bir oyun göreceğimden ve bir önceki oyunun yarattığı etkiyi veremeyeceğinden korkuyordum ve neyse ki yanıldım. Bu, aksiyon-macera hayranları için mutlaka deneyimlenmesi gereken bir macera ve muhtemelen Kratos'un en iyi macerası. Bu sanat eseri, vaat ettiği her şeyi ve daha fazlasını sunan bir oyun ve Kratos ve Atreus'un İskandinav mitolojisindeki maceralarına mükemmel bir şekilde hizmet ediyor.”

“God of War Ragnarok, nesilde bir kez görülen nadir bir oyun. Sadece yüksek beklentilerini karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda onları aşıyor da. Henüz PS4'te veya PS5'te buna benzer bir şey yok ve bu oyunun yanına yaklaşabilen de yok. God of War Ragnarok’ta PS4'te deneyimlenemeyecek hiçbir şey yok ve oyun PS5'in özelliklerinden tam olarak yararlanmıyor. Ancak vizyon, sanat ve yaratıcı yönün donanımdan daha ağır bastığı bir gerçek.”

“God of War: Ragnarok'un kalitesi beklentileri aşıyor. God of War’u temel alan ve tamamen geliştirilmiş bir devam oyunu arıyorsanız, o zaman Ragnarok kesinlikle aradığınız oyun. Oyun deneyimi çok zevkli. En önemlisi de Ragnarok'un konusu hem karaktere hem de hayranlara saygı duymaya dayanıyor. Kratos ‘un yeniden "Tanrı katili" olmasından ziyade, iyi bir yuva bulması ve mirasını devredecek birini bularak "God of War" hikayesine devam etmesini umabiliriz.”


Kaynak webtekno.com

 

Diablo Immortal Hem Mobil Hem PC Oyuncuları İçin Yayınlandı: Hemen İndirebilirsiniz!

Blizzard Entertainment’ın oyun dünyasına kattığı efsane serisi Diablo, bugün son oyununa kavuştu. Uzun süredir beklenen Diablo Immortal, hem mobil cihazlar hem de PC için yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde başlatılan erken erişimde pek çok kişinin beğenisini toplayan oyun, şimdiden yalnızca Android’de 1 milyonun üzerinde indirme aldı.

Intel Merakla Beklenen Alder Lake İsimli 12. Nesil İşlemcisini Duyurdu

Apple’ın M1 Pro ve M1 Max’ı piyasaya sürerek M1 işlemcisini güçlendirmesinin ardından daha çok beklenen Intel 12. nesil işlemcisi nihayet duyuruldu. CES 2021 kapsamında tanıtılan ve artık piyasaya sürülen Alder Lake 12. nesil işlemcide, dünyanın en iyi oyun işlemcisi olarak bilinen Core i9-12900K yer alıyor.

Çakma iMac Gibi Görünen Akıllı Monitör "Samsung M8" Duyuruldu (Fiyatı Hiç de Çakma Gibi Değil)

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, "Smart Monitor" serisi ekranlarına bir yenisini daha ekledi. "M8" olarak isimlendirilen ve gerek tasarımı gerekse teknik özellikleri ile dikkat çeken monitör, en çok da Apple'ın yeni iMac modellerine benziyor oluşu ile gündem olacak gibi görünüyor. Hatta Samsung Smart Monitör M8 için, uygun fiyatlı iMac nitelendirmesi yapmak bile mümkün.