Gel Artık Diye Beklerken: Appleın Artırılmış Gerçeklik Başlıkları İçin Tarih Verildi

Birçok şirketin artık büyük yatırımlar yapmaya başladığı sanal gerçeklik alanı, gelişen teknolojiyle birlikte gittikçe daha da büyüyor ve büyüdükçe de yeni kapıların açılmasına olanak tanıyor. Geçmişten bu yana farklı şirketin ortaya koyduğu sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) gözlüklerini görmüştük.

20.02.2022 15:45:21 tarihinde yayınlandı.

Birçok şirketin artık büyük yatırımlar yapmaya başladığı sanal gerçeklik alanı, gelişen teknolojiyle birlikte gittikçe daha da büyüyor ve büyüdükçe de yeni kapıların açılmasına olanak tanıyor. Geçmişten bu yana farklı şirketin ortaya koyduğu sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) gözlüklerini görmüştük.

Fakat ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın ne zaman bu alanlara yönelik bir ürün ortaya koyacağı merak konusuydu. Şimdiyse ortaya çıkan bilgiler, önümüzdeki yıl Apple taraflarından gelen bir AR gözlüğüyle karşı karşıya kalacağımıza işaret ediyor.

Digitimes’ın haberine göre Apple’ın ilk AR başlığı, prototip testlerinin ikinci aşamasını geçmiş durumda. Ek olarak söz konusu başlığın seri üretiminin, 2022 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi, yılın ikinci yarısında ise ortaya çıkması bekleniyor. Bunun öncesinde ise prototip, farklı bir mühendislik testinden (EVT) geçiyor olacak.

Bilgilere göre Apple, bu noktada 2 ürün planlıyor. Bunlardan biri, oldukça üst seviye bir model olacak. Üzerinde bir kamera ve bir de optik lazer sensörü bulunduracak olan cihazın ağırlığı 100 ile 110 gram arasında olacak. iPhone’a bluetooth ile bağlı kalması gereken cihazda 5 nanometrelik bir çip kullanılacak. Gövdesinin ise magnezyum alaşımlı hafif bir malzemeden yapılacağı söyleniyor.

İLGİLİ HABER Epic Games CEOsundan Fortniteın Dönüşünü Bekleyen iPhone Kullanıcılarını Üzecek Açıklama

Fiyat konusuna gelindiğinde gündelik kullanıcıları üzecek bir tablo karşımıza çıkıyor. Söz konusu ürünün 2.000 doları (yaklaşık 17.320 TL) aşabileceği düşünülüyor. Bu sebeple de Apple, ürünü endüstriyel ürün olarak nitelendiriyor. Artırılmış gerçeklik alanındaki bir diğer ürünün ise tasarımı henüz net değil. Buna ek olarak o ürünün de 2023’ün sonrasında pazara girmesi bekleniyor.


Kaynak webtekno.com

 

Samanyolu’nun Ardında Gizlenen Galaksi Görüntülendi: 11 Milyon Işık Yılı Öteye Bakın!

Işığın yoğun olduğu bir şehir merkezinde geceleri yıldızları görmek bile zordur ancak bu ışık gürültüsünden uzaklaştığınızda gökyüzü manzaramız, hiç olmadığı kadar çok yıldızla dolup taşar. Hatta eğer şanslıysanız Samanyolu Galaksisi’nin devasa toz ve gaz bulutlarından oluşan hafif pembemsi görüntüsünü bile görebilirsiniz. Ancak uzay teleskopları, sahip oldukları yüksek teknoloji sayesinde çıplak gözle göremediğimiz güzellikleri de açığa çıkarır. 

Googledan 22 Nisan Dünya Günü İçin Baktıkça Kara Kara Düşüneceğiniz Anlamlı Doodle

Her yıl 22 Nisan günü kutlanılan Dünya Günü'ne (İklim Değişikliği Günü) bu yıl da ulaştık. İlk olarak 1970 yılının 22 Nisan'ında kutlanılan Dünya Günü, yaklaşık 52 yıldır tüm dünyada kutlanılıyor. İklim değişikliği ve çevre sorunlarına dikkat çekilen gün için şirketler de farkındalık yaratmaya çalışıyor. Yıllardır farklı farklı markalardan yapılan farkındalık çalışmalarına her zamanki gibi bu yıl Google da katıldı. Google, yayınladığı Doodle ile 20 yılda meydana gelen iklim değişikliğine dikkat çekiyor.

Yıllarca Taahhüt Vermeden Uygun Fiyatlı İnternet İsteyenlere: Millenicom

Türkiye’de yüksek hızlı olduğu kadar sorun da yaşatmayan kaliteli geniş bant internet hizmeti almak oldukça zor. Kimi şirketler, yüksek hızlı paketler için oldukça yüksek fiyatlar isterken kimileri ise uzun taahhüt süreleri ile vatandaşın elini kolunu bağlayabiliyor. Bu gibi durumlarla uğraşmak istemeyen tüketicilerin tercihlerinin başında ise Millenicom geliyor.

Snapchat, Masaüstü Sürümünü Yayınladı (Tamam Unutmadık Seni...)

Hikayeler özelliğini Snapchat’ten çalan Instagram: ne kadar ah aldın bir bilsen… Zira Snapchat yıllardır ne denediyse denesin sadece niş kitlesi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Aslında her ne kadar ‘Hâlâ Snapchat kullanan mı var ya?’ deseniz de Snapchat’in hatırı sayılır bir kullanıcı sayısı var. Ancak dediğimiz gibi, ‘niş bir kitle’.