Appleın 15 Kamera Modüllü Bir Karma Gerçeklik Ekipmanı Ürettiği Söyleniyor

Kısa bir süre önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun yaptığı bazı açıklamalardan bahsetmiştik. Kuo, bu açıklamalarında Apple'ın sanal ve artırılmış gerçeklik ekipmanlarından bahsetmişti. Bugün konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulunan analist, Apple'ın karma gerçeklik ekipmanıyla ilgili bazı bilgiler verdi. Kuo'nun bahsettiği şeyler, gerçekten de kafa karıştırıcıydı.

25.02.2022 21:30:21 tarihinde yayınlandı.

Kısa bir süre önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun yaptığı bazı açıklamalardan bahsetmiştik. Kuo, bu açıklamalarında Apple'ın sanal ve artırılmış gerçeklik ekipmanlarından bahsetmişti. Bugün konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulunan analist, Apple'ın karma gerçeklik ekipmanıyla ilgili bazı bilgiler verdi. Kuo'nun bahsettiği şeyler, gerçekten de kafa karıştırıcıydı.

Kuo'ya göre Apple'ın üzerinde çalıştığı karma gerçeklik ekipmanı, kafaya takılabilen türde bir ürün olacak. Şirketin bu ekipmana tam 15 adet kamera modülü yerleştireceğini söyleyen analist, bunların 8 tanesinin artırılmış gerçeklik videoları için kullanılacağını belirtiyor. Bir modülün herhangi bir sahnedeki nesneleri yerleştirmek için kullanıldığından bahseden Kuo, 6 modülün ise "yenilikçi biyometri" için uyarlandığını ifade ediyor. Ancak yenilikçi biyometriden kastın ne olduğu şu an için bilinmiyor.

Kuo'ya göre Apple, karma gerçeklik ekipmanı için kameraları üretecek olan şirketi de belirlemiş durumda. Bu şirket hem Apple'ın hem de diğer teknoloji şirketlerinin akıllı telefonları ve tabletleri için kamera modülleri üreten Tayvan merkezli Largan Precision. Şirketin Huawei ile de iş birliği yaptığı için ABD'deki geleceğinin riskli olduğunu söyleyen Kuo, Apple'ın bu şirketten mümkün olan en yüksek seviyede faydalanacağını vurguluyor.

İLGİLİ HABER Güvenilir Bir Kaynak, Appleın 2021deki İlk Etkinlik Tarihini Açıkladı

Apple'ın karma gerçeklik teknolojisine destek verecek ekipmanının kullanıcılara neler sunacağı tam olarak bilinmiyor. Ayrıca bu ürünün çıkış tarihi de netleşmiş durumda değil. Ancak Ming-Chi Kuo'nun yaptığı açıklamalar, Apple'ın artırılmış, sanal ve karma gerçeklik teknolojilerini ciddi anlamda önemsediğini gözler önüne seriyor. Şayet Kuo'nun iki gündür yaptığı açıklamalar doğru olursa, artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojileri önümüzdeki yıllarda, hiç olmadığı kadar büyük rekabetlere sahne olacak.


Kaynak webtekno.com

 

Apple, iTunes Connect Kullanıcılarına Banka Bilgileri ile İlgili Yanlışlıkla E-Posta Gönderdi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geliştiricilerin içeriklerini platformlarda dağıtması için iTunes Connect isimli bir servisi kullanıcılarına sunuyor. Daha da açacak olursak iTunes Connect, sanatçıların, yazarların, prodüktörlerin ve daha fazlasının Apple platformlarında içerikleri için kullandığı uygulama yönetme bir hizmeti olarak nitelendiriliyor.

YouTube Kanallarına "Senin İçin" Bölümü Geliyor: Peki Ne İşe Yarayacak?

Dünyanın en popüler çevrim içi video ve canlı yayın platformu YouTube'a yeni bir özellik geliyor. 20 Kasım itibarıyla küresel çapta tüm YouTube kullanıcılarına ulaşacak yeni özellik, yepyeni videoların hızlıca keşfedilmesini sağlayacak. Kanallar özelinde çalışacak yeni özellik, YouTube deneyimini iyileştirecek gibi görünüyor.

Sportif ve Güçlü Gözüken Tasarımıyla Çıktığı Döneme Damgasını Vuran Nokia 7610’un Şimdi Kulaklara Şaka Gibi Gelen Özellikleri

Gündemde henüz yapay zeka diye bir kavram yokken, akıllı telefonlarla ilgili her şey sadece hayal iken Nokia tabiri caizse alemin kralıydı. Telefon piyasasında yapılan bütün yenilikleri önce Nokia yapar, ardından Samsung, Ericsson, LG gibi markalar gelirdi. Genel olarak en seri model çıkaran, en çok tasarıma sahip olan ve her cebe göre cihaz çıkaran Nokia markasıydı. Haliyle inovasyon denince de Nokia karşımıza çıkardı. İşte böyle bir zaman içerisinde Nokia 7610 oldukça iddialı bir kasa yapısıyla ön plana çıktı.

Google ve Meta, Bir Ülkede Daha Paylaştığı Her Haber İçin Medya Kuruluşlarına Para Ödemek Zorunda Kaldı

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden Meta, Kanada'da çok ciddi bir kısıtlama ile karşı karşıya. Öyle ki Kanada Senatosu, "Çevrimiçi Haberler Yasası"nın kabul edildiğini duyurdu. Meta, bu karar üzerine bir açıklama yaptı ve Kanada'daki kullanıcılar için artık haber akışı paylaşımları yapılamayacağını söyledi. Google ise Kanada hükümeti ile çalışmaya devam ediyor.

Steve Jobsın Hayatını, Çocukluğundan Appleın Kuruluşuna Kadar Kendi Sözleriyle Okuyabileceğiniz İnternet Sitesi

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden, Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs’ın ailesi ve arkadaşları tarafından kurulan ‘The Steve Jobs Archive’, hayatında ilham arayanlar için ücretsiz bir kaynak oluşturdu. Platform, Steve Jobs’ın kendi sözleriyle hayatını kronolojik olarak öğrendiğimiz bir e-kitap yayınladı.