YouTube’daki Müzik Videolarını Artık Tek Tuşla ‘YoTube Music’te’ Dinleyebileceksiniz

Google, müzik uygulamasını daha kullanışlı hale getirmek için çeşitli yenilikler ekliyor. Özellikle son zamanlarda yükselişe geçen YouTube Music, bu kez de önemli bir kısayol tuşuna kavuştu. Kullanıcılar, bu kısayol tuşları sayesinde artık YouTube’daki müzik videolarını tek tuşla Music uygulamasında dinleyebilecek.

15.05.2022 11:45:11 tarihinde yayınlandı.

Google, müzik uygulamasını daha kullanışlı hale getirmek için çeşitli yenilikler ekliyor. Özellikle son zamanlarda yükselişe geçen YouTube Music, bu kez de önemli bir kısayol tuşuna kavuştu. Kullanıcılar, bu kısayol tuşları sayesinde artık YouTube’daki müzik videolarını tek tuşla Music uygulamasında dinleyebilecek.

Yeni eklenen kısayol tuşları aslında son iki yıldır bekleniyordu. Neyse ki Google, geç de olsa kullanıcılarını dinledi ve müzik videolarını artık YouTube Music uygulamasında dinleyeceğiniz yeni bir kısayol ekledi.

Normal şartlarda YouTube’un temel uygulamasında bir müzik açtığımızda ne yazık ki YouTube Music entegrasyonu bulunmuyordu. Kullanıcıların o müziği ayrı olarak dinlemesi için ana uygulamadan çıkıp Music uygulamasına girmesi gerekiyordu.

Google, kullanıcıları zahmete sokan bu sorunu çözdü. 2019’dan belli gündeme gelen YouTube Music entegrasyonu, yeni güncelleme ile YouTube’un ana uygulamasına eklendi. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de anlaşıldığı üzere oynatma penceresinde YouTube Music’in simgesini gösteren bir kısayol tuşu bulunuyor. Yine Music uygulamasına erişmek için ayarlar kısmından erişebileceğiniz farklı bir kısayol tuşu olduğunun da altını çizelim.

İLGİLİ HABER 23 Yaşındaki YouTuber Dolandırıcılık İddiasıyla Gözaltına Alındı: Kart Bilgilerine Erişerek Kanalına Bağış Yapmış!

Şu anda YouTube uygulamasına eklenen kısayol tuşu herkeste görünmüyor. Ancak bu, sunucu kaynaklı bir güncelleme olduğu için kısa süre içinde herkes tarafından kullanılmaya başlayabilir. 


Kaynak webtekno.com

 

Etkisini Günden Güne Artıran Ancak Fark Edilmeyen Büyük Tehlike: Uzay Kirliliği Nedir, Sebepleri Nelerdir, Nasıl Önlenir?

Daha önceki yazılarımızda içinde yaşadığımız gezegenin pek çok farklı nedene bağlı olarak kirlendiğinden ve bir noktada yaşanamaz hale geleceğinden söz etmiştik. Burada yaşayamazsak uzaya gideriz diye düşünüyorsanız maalesef artık uzay da kirli. 20. yüzyılın ikinci yarısında başlayan uzay çalışmaları kapsamında atmosfer dışına gönderdiğimiz pek çok uzay aracı ve bunlara ait parçalar orada öylece duruyor.

Mavi Ekran Geri Dönüyor: Microsoft, Windows 11deki ‘Siyah Ekran’ Hatasını Orijinaliyle Değiştireceğini Açıkladı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un geçtiğimiz ay kararlı sürüm olarak yayınladığı Windows 11, özellikle de görsel değişiklikleriyle dikkat çekti. İşletim sisteminin hemen her yerinde yapılan görsel değişikliklerle kullanıcı deneyimine yepyeni bir soluk getirildi. Ancak pek çok kullanıcının tepkisini çeken bir değişiklik vardı. Görünen o ki Microsoft, o değişiklikten vazgeçme kararı aldı.

Bir Uzman, Yapay Zekalarla İlgili Önyargı Uyarısında Bulundu

Yapay zekanın tanımına baktığımızda, insan zihninin gerçekleştirebileceği işlemleri gerçekleştirebilen makine ve yazılımlar olduklarını görüyoruz. Amazon Alexa gibi günlük yaşamımızda gördüklerimizden Google’ın aramalarımızı tahmin eden sistemine kadar pek çok farklı yapay zeka bulunuyor.

ABD, Rus Hackerın Başına 10 Milyon Dolar Ödül Koydu

ABD Dışişleri Bakanlığı, zamanlaması oldukça manidar bir açıklamada bulundu. Bakanlık yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, Rus asıllı hacker Evgeny Viktorovich Gladkikh'in peşine düşüldüğü ve bu hacker hakkında bilgi paylaşımında bulunana 10 milyon dolar ödül verileceği ifade edildi.

Rusya Hükümeti, Evlerde Kripto Para Madenciliğini Yasallaştırmaya Hazırlanıyor

Rusya Maliye Bakanlığı Maliye Politikası Departmanı müdür yardımcısı Alexey Yakovlev, Rus vatandaşlarının evlerinde kripto para madenciliğini yapmalarını yasaklamaya çalışmanın hiçbir anlam ifade etmediğini söyledi ve Rusya vatandaşlarının yasal bir şekilde kripto para madenciliği yapabilmeleri için yeni bir düzenleme yapacaklarını açıkladı.