Windows 11i Windows 10a Daha Fazla Benzetecek 4 Taktik

Windows 11, birçok yeni ve kullanıcı dostu özelliği ile birlikte geliyor. Ancak ne yazık ki yıllardır Windows 10 kullanan kullanıcıların aşina olmadığı bir arayüzü de beraberinde getiriyor. Değişen Başlat Menüsü, Dosya Gezgini ve arka planları ile Windows 11 tamamen yeni bir deneyim. Ancak eskiye bağlı kalıp yıllardır gördüğü görüntüden vazgeçemeyenler için de Windows 11’i, Windows 10 gibi gösterecek birçok uygulama mevcut.

24.02.2022 12:30:22 tarihinde yayınlandı.

Windows 11, birçok yeni ve kullanıcı dostu özelliği ile birlikte geliyor. Ancak ne yazık ki yıllardır Windows 10 kullanan kullanıcıların aşina olmadığı bir arayüzü de beraberinde getiriyor. Değişen Başlat Menüsü, Dosya Gezgini ve arka planları ile Windows 11 tamamen yeni bir deneyim. Ancak eskiye bağlı kalıp yıllardır gördüğü görüntüden vazgeçemeyenler için de Windows 11’i, Windows 10 gibi gösterecek birçok uygulama mevcut.

Her ne kadar indirdiğiniz birkaç uygulama ile Windows’un eski görünüşünü elde etseniz de ne yazık ki Microsoft bu uygulamaları henüz bünyesinde kabul etmiyor. Bu da her güncellemede, indirdiğiniz aracın güncel versiyonunu tekrardan bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor demek. Bu durum oldukça can sıkıcı olsa da Microsoft’un ilerleyen günlerde bir çözüm getireceğinden de eminiz. Şimdilik Windows 11’inizi Windows 10 gibi göstermek için yapabileceklerinize aşağıdan göz atabilirsiniz.

Ne yazık ki şu anda tam olarak Windows 10 Başlat menüsünü geri getirmenin bir yolu yok. Bununla birlikte, size Windows 7'ye benzer bir menü tasarımı sunan en az üç üçüncü taraf yardımcı programından birini yükleyebilirsiniz. Windows 11’in Başlat Menüsünde en sevilmeyen özellikler, menünün ekranda kapladığı alan ve simgelerin birbirinden oldukça uzak olması. Aşağıdaki araçlardan birini kullanarak bu istenmeyen özellikleri kişiselleştirebilir ve daha verimli hale getirebilirsiniz.

Open-Shell: Ücretsiz ve açık kaynaklı bir araç olan Open-Shell, başlat düğmenizi Windows 10’a birebir çevirebiliyor.

StartIsBack++: Open-Shell’den daha profesyonel gözüken bu aracın tüm sürümü 3,99 dolar ancak 30 günlük ücretsiz bir deneme sürümü bulunuyor. Deneme sürümünden sonra bazı işlevlerini kaybederek çalışmaya devam eden StartIsBack++, Windows 10 görünümünü isteyen kullanıcılar için birebir.

Start10: Başlat menülerini Windows 10’a geri taşımak isteyenler için kullanılacak araçların en gösterişlisi olan Start10, 4,99 dolar ancak StarIsBack gibi 30 günlük bir deneme süresine de sahip.

Windows 11 ile ilgili en Windows olmayan şeylerden biri, bir tür çiçeğe benzeyen varsayılan duvar kağıdı. Ne yazık ki, önceden yüklenmiş diğer duvar kağıtlarında ünlü Windows logosu bulunmadığından dolayı markalaşmış halde değil. Bu nedenle, küçük bir değişiklik olsa da, Windows 11 masaüstünüzde varsayılan Windows 10 logolu duvar kağıdını almak, gerçekten eski işletim sistemi gibi görünmesini ve hissettirmesini sağlayacak. 

Adım #1: Windows 10 duvar kağıdını alın ve Windows 11 PC'nize kopyalayın. Windows 10 yüklü bir PC'ye hala erişiminiz varsa veya Windows 11 PC'nizde hala Windows.old klasörünüz mevcutsa, Windows 10 logolu duvar kağıdını C:\Windows\Web\Wallpaper\Windows içinde şu şekilde bulabilirsiniz: img0.jpg. Windows 10'a erişiminiz yoksa duvar kağıdının kopyalarını internetteki wallpaper sitelerinde bulabilirsiniz.

Adım #2: Masaüstüne sağ tıklayın ve Kişiselleştir'i seçin.

Adım #3: Arka Plan alt menüsünü açın.


Kaynak webtekno.com

 

En İyi Katlanabilir Telefon Ekranı ile Gelecek: Honorun İlk Katlanabilir Telefonunun Tanıtılacağı Tarih Ortaya Çıktı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Honor, ‘Magic V’ ismi verilen ilk katlanabilir telefonunu yakın zamanda piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket, ‘amiral gemisi’ olacak bu telefona yönelik paylaşımlar yapmaya ve insanları heyecanlandırmaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde de Magic V’in Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye sahip olacak olan ilk katlanabilir telefon olacağına yönelik iddialar ortaya atılmıştı.

2. Nesil Apple Karma Gerçeklik Gözlüğünün Ne Zaman Tanıtılacağı Sızdırıldı (Önce 1.sini Görseydik...)

Apple ile ilgili yaptığı sızıntıların doğruluğuyla bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, şirketle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kuo'nun açıklamalarına göre Apple, 2025 yılına geldiğimizde karma gerçeklik gözlüğünün ikinci neslini piyasaya sürecek. Şirketin birinci nesil karma gerçeklik gözlüğünün henüz tanıtılmadığını düşündüğümüzde, Kuo'nun açıklamasının oldukça iddialı olduğunu ifade edebiliriz.

Realmenin Yeni Modeli Buds Air 3 Yakında Çıkacak: İşte Ortaya Çıkan Teknik Özellikleri

Çin merkezli teknoloji şirketi Realme Buds Air serisine bir yenisini ekledi. Realme, yaklaşık bir yıl önce önce Realmw Buds Air 2 kablosuz kulaklığını piyasaya sürmüştü. Şimdi ise serinin devamı olacak Air 3’ün satışa sunulması bekleniyor. Realme’nin yeni kablosuz kulaklık modelini Buds Air 3’ün sahip olacağı bazı özellikler sızdırıldı.