Ukraynalı YouTuberın Ölen Rus Askerlerini Pişirip Yediğini İddia Ettiği Video İnfial Yarattı [18+ Video]

Rusya, Ukrayna topraklarındaki etkisini yavaş yavaş yitirirken Rus ordusunun çekildiği bölgelerden yaşanan işgalin boyutunu gözler önüne seren görüntüler gelmeye devam ediyor. İki ülke liderinin önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan müzakereyle savaşı sona erdirmesi umut edilirken, ülkenin Doğu bölgelerinde savaş etkisini sürdürüyor. 

29.04.2022 16:15:14 tarihinde yayınlandı.

Rusya, Ukrayna topraklarındaki etkisini yavaş yavaş yitirirken Rus ordusunun çekildiği bölgelerden yaşanan işgalin boyutunu gözler önüne seren görüntüler gelmeye devam ediyor. İki ülke liderinin önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan müzakereyle savaşı sona erdirmesi umut edilirken, ülkenin Doğu bölgelerinde savaş etkisini sürdürüyor. 

Hayatın normale döndüğü günleri bekleyen Ukrayna halkı, yavaş yavaş sokaklara dökülürken tüyler ürpertici görüntülerle karşılaşıyorlar. Ukraynalı bir YouTuber'ın, karşılaştığı görüntüleri takipçilerine aktarırken oldukça üzücü ve tepki toplayacak bir şey yaptığı iddia edildi.

Kamerasıyla Rus ordusunun yerle bir olmuş tanklarını ve sokaklardaki son durumu aktaran YouTuber, yıkıntılar arasında Rus askerine ait olduğunu iddia ettiği bir kemik parçası buldu. Kemiği eline aldıktan sonra kamerasını bir tencerenin başında tekrar açan YouTuber, kemiği tencerenin içine atıp kaynattı.  

İddialara göre Rus askerinin kalıntıları olduğunu söylediği kemik parçasından sıyırdığı etleri, kedisiyle birlikte yedi. İzleyenlerin midesini kaldıran ve "Bu da yapılır mı?" dedirten görüntüler kısa sürede büyük bir tepki topladı. Her ne kadar tepki çekse de video, dakikalar içinde binlerce kişi tarafından seyredildi. 

İLGİLİ HABER Ben Bu Oyunu Bozarım: Rusyanın Sahte Suikastle Ukraynayı Suçlama Planı The Sims 3 İle Ortaya Çıktı

Videonun gerçek olup olmadığına dair net bir bilgi vermek çok zor çünkü bulabildiğimiz tek kaynak bir Rus kanalı ve daha önceki videolarına bakıldığında da Ukranya'ya yönelik kışkırtıcı içerikler paylaştığı görülüyor. Dil bariyeri ve videoda altyazı da olmaması sebebiyle içeriğe dair de yalnızca iddiaları dile getirebiliyoruz.

Bu video akıllara bir kez daha savaşın toplumu sürüklediği ve uzun vadede çok daha büyük zarar verecek 'nefret' ve 'ırkçılık' konularını getirdi. Savaşı besleyen düşüncenin daha yolun başında bu arkası kesilmez nefret olduğunu düşünürsek; video gerçekse de bir iftirasya da her iki durum için de bu tür davranışların da bu nefreti nasıl beslediğini fark edip karşısında durmalıyız.


Kaynak webtekno.com

 

NASA’nın Lazerle İletişim Teknolojisini Yörüngeye Fırlatılacağı Tarih Belli Oldu

NASA, uzay görevlerinde kullanacağı yeni teknolojisi geçtiğimiz yıl tanıtmıştı. Lazer İletişim Röle Gösterimi (LCRD) olarak adlandırılan yeni teknoloji sayesinde uzay görevlerinde yaşanan iletişim sıkıntısı da hafifletilecek. Uzay araçlarından gelen görüntü ve ses kayıtlarının kalitesi zamanla arttıkça radyo dalgalarıyla sağlanan iletişim de bir hayli yavaşladı. Ancak bu yeni teknoloji, araştırmacılar için büyük bir adım olabilir.  

Pandemi Kısıtlamaları Bitti, Oyun Oynamayı Bıraktık: Oyun Sektörü, 10 Yıldır İlk Defa Küçülecek

Video oyun dünyasının öne gelen isimleri Microsoft, Sony ve Nintendo, Haziran 2022'de sona eren çeyrek dönemle ilgili raporlarını yayınladılar. Yayınlanan raporlar, video oyun dünyasında küçülme olduğunu gözler önüne serdi. Tüm şirketlerin satışları azalırken, bunun nedeni olarak en azından kısıtlamalar açısından geride kalan COVID-19 pandemisi gösterildi. Sektör kaynaklarına göre evde durmaktan sıkılan insanlar, artık dışarı çıkıyor ve video oyunları eskisi kadar önemsemiyorlar.