Twitter, Dünya Kupasında Oynayacak Futbolculara Gelen Irkçı Tweet’leri Silmiyor

Dünya Kupası bildiğiniz gibi geldi ve Twitter üzerinde skandal bir olay yaşanıyor. Twitter’da birçok hesaptan atılan ırkçı Tweet’lerin neredeyse %99 kadarı, platform tarafından bilerek veya bilmeyerek kaldırılmıyor.

20.11.2022 17:00:21 tarihinde yayınlandı.

Dünya Kupası bildiğiniz gibi geldi ve Twitter üzerinde skandal bir olay yaşanıyor. Twitter’da birçok hesaptan atılan ırkçı Tweet’lerin neredeyse %99 kadarı, platform tarafından bilerek veya bilmeyerek kaldırılmıyor.

Son gelen raporlara göre Dünya kupasında oynayan 43 oyuncuya yönelik ırkçı paylaşımlarda bulunulmuş ve Twitter bunları kaldırmamış.

Center for Countering Digital Hate (Dijital Nefreti Engelleme Merkezi) bünyesindeki araştırmacılar tarafından sağlanan raporlara göre İngiliz yıldızlar Raheem Sterling ve Bukayo Saka da dahil olmak üzere birçok oyuncuya ırkçı Tweet atılıyor.

Irkçı söylemlerin hedefinde bulunan 43 oyuncu hakkında atılan 100 tweet’ten 99’u, Twitter tarafından kaldırılmıyor. Sadece geçtiğimiz Çarşamba günü çok fazla rapor edilen ve içerisinde 16 adet ırkçı nefret söylemi barındıran bir Tweet kaldırıldı. Diğerleri ise hâlâ platformda mevcut.

İLGİLİ HABER 2022 Dünya Kupasının Nicki Minajlı Taraftar Marşı Yayınlandı: Kulaklar Waka Wakayı Gözler Shakirayı Mumla Arıyor...

Bu olayın Elon Musk’ın Twitter’ı satın alıp ‘serbest konuşma özgürlüğü’ ilkesini benimsemesinden sonra yaşanması da okları iyice ünlü milyarderin üzerinde döndürdü. Ayrıca Musk geldikten sonra şirketten ayrılan sayısız çalışan nedeniyle de kontrol aşamasında sıkıntı yaşanmış olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

Zarfa Koyup Postalarız Artık: Samsung’un Kâğıt Gibi Dörde Katlanabilen Dizüstü Bilgisayar Konsepti Ortaya Çıktı

Dünyanın en ünlü akıllı telefon üreticisi Samsung, katlanabilen ekranlar konusunda her alanda öncü olmaya kafayı takmış görünüyor. Hatta katlanabilen ekranlara o kadar takıntılı olmuşlar ki, tasarım özellikleri açısından gerekliliği tartışılabilecek bir ürünün peşinde oldukları ortaya çıktı. Yeni bir habere göre Samsung, her parçası ikiye katlanabilen (yani toplam dörde katlanabilen) hibrit bir dizüstü bilgisayar patenti başvurusu yapmış durumda.

Dünyaca Ünlü Yönetmen Tarantino, Pulp Fiction Filminin NFT Koleksiyonu Yüzünden Davalık Oldu

Sinema tarihinin en kült filmlerinden olan Pulp Fiction’ın, daha önce hiçbir yerde görülmemiş yedi sahnesi ve orijinal el yazılı senaryosunun NFT olarak satışa çıkarılacağını sizlerle daha önce paylaşmıştık. Ancak filmin yapım şirketi olan Miramax, Pulp Fiction NFT koleksiyonu sebebiyle filmin efsane yönetmeni Quentin Tarantino'ya dava açtı.