TikToka 18+ Canlı Yayınlar Geliyor

Dünyanın birçok ülkesinde sosyal medyanın çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerinin engellenmesi için çalışmalar yapılırken, sosyal medya platformlara da bu çalışmalara katılmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Instagram’dan yaş doğrulama sistemine dair haber almışken, bugün TikTok’tan da önemli bir haber geldi.

8.07.2022 17:00:26 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın birçok ülkesinde sosyal medyanın çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerinin engellenmesi için çalışmalar yapılırken, sosyal medya platformlara da bu çalışmalara katılmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Instagram’dan yaş doğrulama sistemine dair haber almışken, bugün TikTok’tan da önemli bir haber geldi.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformu, 18 yaş ve daha küçük kullanıcıların belirli canlı yayınları izlemesini engelleyen bir özelliği test etmeye başladı. Henüz sınırlı sayıda içerik üreticinin test edebildiği özellik, canlı yayınların yaş sınırını tamamen içerik üreticilerin tercihine bırakılacak.

Özellik, uygulamanın ayarlar bölümünde ‘Yetişkin konular’ ismiyle gözükecek. Bu tuşu aktifleştiren içerik üreticileri, canlı yayınlarına 18 yaş ve altı kullanıcıların erişmesini engelleyebilecek. Özellik ilk etapta kulağa çıplaklık ve şiddet gibi yayınların önünü açacak gibi gelse de durum tam olarak böyle olmayacak.

TikTok, canlı yayınların topluluk kurallarına uymaması durumunda, yani çıplaklık, cinsel faaliyet ve şiddet içermesi halinde platformdan kaldırılacağını ifade ediyor. Özellik, daha çok küçük yaştaki bireylerin yetişkin içeriklere (yetişkinlere yönelik komedi gösterileri vs.) erişimini engellemek için kullanılacak. Böylece şiddet ya da cinsellik içermeyen canlı yayınlar 18+ canlı yayınlara dönüşmüş olacak.

İLGİLİ HABER Instagramda Video Gönderi Tarih Oluyor: Tüm Videolar Reels Olacak!


Kaynak webtekno.com

 

524 TL Değerindeki Ghost of Tsushima: Directors Cut, PlayStation 4 Kullanıcılarına Yanlışlıkla Ücretsiz Oldu

Video oyun sektörü her geçen gün büyümeye ve PlayStation, Pc, Xbox gibi platformlardaki oyuncu sayısı artmaya devam ediyor. Hal böyleyken PlayStation 5 de piyasaya sürüldüğü günden bu yana büyük bir ilgi gördü. Bu büyük ilgi sonrası PlayStation 5’de yaşanan stok sıkıntısının ardından Sony, PlayStation 4 üretimine bu yılın sonuna kadar devam edeceklerini açıkladı.

Telefon Bataryalarına Neden Yüksek Miktarda Elektrik Verip Bir Anda Şarj Edemiyoruz?

En çok ihtiyacımız olan anda telefonumuzun ya da bilgisayarımızın şarjının bitmesi, bizleri oldukça çaresiz bir durumda bırakabiliyor. Öyle ki telefon bataryalarının sadece 1 günü çıkarıyor olması insanı rahatlatırken öte yandan onları günde 2-3 kere şarj etmek zorunda kalmak sinirlerimizin bozulmasına sebep oluyor.

Age of Empires 3 Hileleri: Tarihi Değiştireceğiniz Hileler

Özellikle Türk oyuncuların strateji oyunlarıyla ilk tanıştığı oyun olan Age of Empires serisi, eğlenceli ve enteresan hileleriyle de bilinen bir oyun. Örneğin 1. Dünya Savaşı’nda geçen bir oyunda uçan ve Kanada bayraklı bir pelerini olan bir ayı çağırabiliyordunuz. Serinin en efsane oyunlarından olan Age of Empires 3 hileleri de bir o kadar ilginç ve enteresan.

Elektronik Zamlarına Karşı: iPhone 13 Mini, PlayStation 5 ve Oculus VR Ürünleri, Bugün Piyasa Fiyatının Altına Satılacak!

Canlı yayınlarla ürün satışları yapılan yeni nesil video alışveriş uygulaması ClickMeLive’da teknolojik ürünler için yeni bir kampanya düzenlenecek. 27 Nisan’da düzenlenen kampanya sırasında yaşanan yoğun ilgi sebebiyle teknik aksaklıklar yaşanmış ve yayın ertelenmişti. 8 Haziran saat 21:00’de başlayacak Techno Night kapsamında ürünler piyasa fiyatlarının altına satışa sunulacak.