Survivor Batuhan’ın Netflix İçerikleri Hakkındaki Açıklamaları Twitter Kullanıcılarını Harekete Geçirdi: İşte Gelen Tepkiler

Aşk-ı Memnu dizisindeki Bülent karakteriyle tanınan Batuhan Karacakaya, geçtiğimiz yıl Survivor’a katılmıştı. Survivor’daki performansıyla yeniden popülerleşen oyuncu Karacakaya’nın bu seneki Survivor All Star 2022’ye de katılacağı duyuruldu.

21.02.2022 13:15:11 tarihinde yayınlandı.

Aşk-ı Memnu dizisindeki Bülent karakteriyle tanınan Batuhan Karacakaya, geçtiğimiz yıl Survivor’a katılmıştı. Survivor’daki performansıyla yeniden popülerleşen oyuncu Karacakaya’nın bu seneki Survivor All Star 2022’ye de katılacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz hafta Bi’ Başka adlı YouTube kanalının bir sohbet programına katılan oyuncu, dijital platformlardaki yayın özgürlüğü hakkında düşüncelerini belirtti. Batuhan Karacakaya’nın Netflix içerikleri hakkında yaptığı açıklamalar, çok sayıda tepki almasına neden oldu.

Yayında sunucu, Beren Saat’in internet platformlarındaki özgürlüğe alıştığını ve bu nedenle daha çok dijital projelerde yer almak istediği üzerine yaptığı açıklamayı dile getirerek, Batuhan Karacakaya’ya ulusal kanallardaki kısıtlamalar ve dijital platformlarda yer alma konusundaki düşüncelerini sordu. Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) kısıtlamalarından kaçmak gibi bir derdinin olmadığını belirten Karacakaya, “Netflix’te bir dizi izlerken bir anda çok açık bir sahneyle karşılaşmaktan rahatsız olduğunu” dile getirdi.

Konuşmasının devamında RTÜK kadar sert kuralların olmasını onaylamadığını belirten Survivor Batuhan, “Kadında olursa tamam ama diğer türlüsünü izlemekten hoşlanmıyorum, bu benim fikrim” sözleriyle eşcinsel ilişkileri izlemekten rahatsız olduğunu dile getirdi. Twitter’da @Morganax05 adlı bir kullanıcı, Karacakaya’nın Netflix içerikleri hakkında yaptığı açıklamanın bir bölümünü paylaştı. 2 milyondan fazla izleyiciye ulaşan videoya birçok kullanıcı tepki gösterdi.


Kaynak webtekno.com

 

Dall-E 2 ile Artık İnsan Yüzleri de Düzenlenebilecek: İlk Günden Tartışma Başlattı

Geçtiğimiz aylarda en çok konuştuğumuz meselelerden bir tanesi, metinleri anında görüntülere dönüştüren Dall-e isimli yapay zeka teknolojisiydi. OpenAI isimli bir şirket tarafından geliştirilen ve 2021 yılında duyurulan yapay zeka, kısa bir süre önce de 1 milyon civarı kullanıcının hizmetine açılmıştı. Şimdiyse Dall-e ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Steve Jobsın Kızı, iPhone 14 ile Dalga Geçti

Teknoloji devi Apple, yılın en çok beklenen etkinliğini dün gece gerçekleştirdi ve yeni iPhone 14 serisi, Watch Series 8, Watch SE, Watch Pro ve AirPods Pro 2 cihazlarını tanıttı. Yeni cihazlarla birlikte Apple, Türkiye fiyatlarına zam yapmış, iPhone 14 serisini de ek bir zamla piyasaya süreceğini açıklamıştı.