Son Dönemlerin Suskun Markası Meizu, ‘Bu Bildiğin Apple Watch’ Dedirten Akıllı Saatini Duyurdu

Popüler akıllı telefon üreticilerinden Meizu, uzun zamandır üzerinde çalıştığı tam donanımlı ilk akıllı saati Meizu Watch'ı tanıttı. Uzun süredir piyasaya çıkması beklenen akıllı saat, 2,5D Gorilla Glass ekrana sahip olmakla birlikte tek bir şarjla 36 saat kullanım ömrü sunuyor.

23.02.2022 18:45:12 tarihinde yayınlandı.

Popüler akıllı telefon üreticilerinden Meizu, uzun zamandır üzerinde çalıştığı tam donanımlı ilk akıllı saati Meizu Watch'ı tanıttı. Uzun süredir piyasaya çıkması beklenen akıllı saat, 2,5D Gorilla Glass ekrana sahip olmakla birlikte tek bir şarjla 36 saat kullanım ömrü sunuyor.

Elbette yeni Meizu Watch'ın sahip olduğu özellikler bunlarla sınırlı değil. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip akıllı saat, 13 farklı spor moduna, geliştirilmiş GPS ve sağlık özelliklerine de sahip. Dilerseniz fiyat konusunda da bir hayli iddialı olan Meizu Watch'ın tüm özelliklerine daha yakından bakalım.

1,78 inç dokunmatik AMOLED ekrana sahip Meizu Watch, gücünü Cortex-A53 tabanlı Snapdragon Wear 4100 yongasından alıyor. Saat, aynı zamanda 4G bağlantı destekli eSIM desteğine, 1 GB RAM'e ve Android tabanlı Flyme for Watch sistemine sahip. 

Uyku ve basınç izleme, 13 farklı spor modu, kalp atış hızı ölçme ve kandaki oksijen oranını ölçme gibi özellikleri destekleyen akıllı saat, gelişmiş GPS sayesinde aile üyelerinin nerede olduğunu görüntüleyebiliyor ve gerekli durumlarda acil yardım çağrısı gönderebiliyor. Sadece 45 dakikada tamamen şarj olabilen Meizu Watch, 4G bağlantısı açıkken 33 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Akıllı saat, aynı zamanda 15 dakikalık hızlı şarj süresinde de 3 saat kullanım süresi sağlıyor.

Meizu Watch'ın fiyatı, bu akıllı saati uzun süredir bekleyen kullanıcılara biraz hayal kırıklığı yaratacak cinsten. Yaklaşık 235 dolar fiyat etiketine sahip olan akıllı saat, fiyatı yüzünden sadece yüksek bütçeli kullanıcılarına hitap ediyor. Akıllı saatin Türkiye'ye ne zaman ve hangi fiyat etiketi ile geleceği ise henüz belli değil.


Kaynak webtekno.com

 

Hainleri 3 Boyutlu Göreceğiz: Among Us VR Sürümünün Çıkış Tarihi Açıklandı

2018 yılının yazında çıkış yapan ve Koronavirüs karantinasında viral olan Among Us'a bir süredir gelmesi beklenen VR desteği nihayet geliyor. 2020 Twitch yayıncıları ve YouTuberlar sayesinde popülerleşen ve sonrasında milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlayan çok oyunculu rol yapma oyunu aradan geçen 2 yıllık sürece rağmen popülerliğinden hiç bir şey kaybetmedi. Nitekim yakın zamanlarda gerçekeştirilen r/place etkinliğinde bile insanlar tarafından resmedilen Among Us, bu yıl VR destekli sürümüyle oyunculara sunulacak.

Saatte 250 Km Hıza Ulaşan Otonom Araçlar 1 Milyon Dolar İçin Yarışacak

Bundan 20 yıl önce otonom araç fikri kulağa uçuk kaçık bir bilim kurgu projesi gibi geliyordu. Ancak günümüzde yarı otonom ve otonom araçları sokaklarda rahatlıkla görebilir hale geldik. Bu da yetmezmiş geçtiğimiz yıllarda bu otoom araçların yarışması fikri ortaya atılmıştı. Görünen o ki bu fikir gerçekleşmek üzere.