KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı, Üniversiteliler Twittera Koştu: İşte Gelen Tepkiler

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) her yıl öğrencilere verdiği kredi ve burs için yapılan başvurular, 5 Kasım’da başlayıp 11 Kasım’da bitmişti. Öğrencilik hayatını sürdürmek için birçok öğrenci ve öğrenci adayının ihtiyaç duyduğu bu desteğin bu yıl kimlere gideceği açıklandı.

22.02.2022 16:15:12 tarihinde yayınlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) her yıl öğrencilere verdiği kredi ve burs için yapılan başvurular, 5 Kasım’da başlayıp 11 Kasım’da bitmişti. Öğrencilik hayatını sürdürmek için birçok öğrenci ve öğrenci adayının ihtiyaç duyduğu bu desteğin bu yıl kimlere gideceği açıklandı.

KYK’nın sağladığı burs ve kredi desteğinin 2021-2022 öğretim yılı kazananları açıklandı. Burs veriler öğrenci sayısı arttı. Ancak tabii ki krediyle yetinmek zorunda kalan yüz binlerce öğrenci vardı. Kazananların açıklanmasından sonra Twitter’dan gelen tepkiler de gecikmedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını bugün, akşam saatlerinde duyurdu. Bu yıl 838 bin 272 öğrenci başvuruda bulunda ve bunların 180 bini, geri ödemesiz burs aldı. Önceki yıllarda burs verilen öğrenci sayısı 150 bindi. Burs ve kredileri almak için yapılması gerekenler belli, ancak isterseniz gelin bi’ tekrar hatırlayalım.

Öncelikle buradan burs ya da kredi kazanıp kazanmadığınızı öğrenin. Eğer KYK’dan burs ya da kredi kazandıysanız, öncelikle e-Devlet üzerinden taahhütnamenizi onaylamanız gerekiyor. Bu işlemi 19 Aralık saat 23.59’a kadar tamamlayanların ödemesi bu ay yapılacak. Taahhütname sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Apple, Yeni Kulaklığı Beats Studio Budsın Tanıtımında Samsung Galaxy S21 Kullandı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yakın bir geçmişte en yeni kablosuz kulaklıkları Beats Studio Buds'ın Türkiye'ye geldiğini duyurmuştu. Etkileyici özelliklere sahip olan kablosuz kulaklığın en ilginç yanı, MediaTek tarafından üretilmiş olan bir işlemciye sahip olmasıydı. Bu durum, kablosuz kulaklığın Android ekosistemi için de gayet uygun olduğu anlamına geliyordu. Şimdi Beats Studio Buds için bir reklam hazırlayan Apple, herkesi şaşırtmayı başardı.

Adobe Illustrator Ustası Olacağınız 8 Tüyo ve Tavsiye

Hani Adobe Illustrator’ı açıp bir şeyler tasarlamaya heveslenirsiniz ama işler bir türlü istediğiniz gibi gitmez ve modunuz düşer ya... Tanıdık geldi mi? Eğer cevabınız koca bir “Evet!” ise doğru yerdesiniz; çünkü sizin ilacınız bizde. 

Cebinizdeki Tercümanlar: İngilizce-Türkçe ya da Türkçe-İngilizce Çeviri İçin En İyi 7 Çeviri Sitesi ve Uygulaması

İngilizce Türkçe çeviri, internetin hayatımızın merkezine oturması nedeniyle en büyük günlük ihtiyaçlarımız arasında. Artık profesyonel düzeyde yabancı dil bilmeden, o dilleri yüzeysel olarak anlamak mümkün. Hatta bazı çeviri uygulamaları sayesinde ileri düzey iletişim kurmak bile kolaylaştı. En iyi çeviri veya İngilizce-Türkçe çeviri uygulamalarını kullanarak temel düzeyde yabancı dil anlaşması sağlayabilir ve ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz.

Intel Dünyanın En Hızlısı Dediği Masaüstü İşlemcisini Duyurdu (Keşke Açıklanmasıydı Dedirten Fiyatı da Açıklandı)

AMD bundan çok kısa bir süre önce, mart ayının başlarında, “dünyanın en hızlı oyun CPU’su” olduğunu iddia ettiği yeni Ryzen 7 5800X3D işlemcisinin piyasaya çıktığını duyurmuştu. Şimdi ise Intel, maksimum artırılmış saat hızını 5.5GHz’e yükselterek oyun deneyimini ‘en’ üst seviyeye taşıdığı ve dünyanın en hızlı masaüstü işlemcisi olduğunu iddia ettiği, amiral gemisi Core i9-12900KS işlemcisini resmi olarak duyurdu.