Instagram TikTokun Bir Özelliğini Daha Çarptı: Reels ile Yanıtlama Özelliği Kullanıma Sunuldu

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, TikTok'tan kopyaladığı özelliklere bir yenisini daha ekledi. Hemen her kullanıcının hoşuna gidecek bu özellik, bir yorumun Reels'le yanıtlanmasını sağlıyor. Reels ile yanıtlanan yorum, çekilen videoda bir etiket olarak karşımıza çıkıyor.

22.02.2022 16:15:14 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, TikTok'tan kopyaladığı özelliklere bir yenisini daha ekledi. Hemen her kullanıcının hoşuna gidecek bu özellik, bir yorumun Reels'le yanıtlanmasını sağlıyor. Reels ile yanıtlanan yorum, çekilen videoda bir etiket olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram'ın yeni özelliği, şu an için yalnızca Reels videolarına gelen yorumları kapsıyor gibi görünüyor. Ancak bu durumun ilerleyen zamanlarda değişeceği, gelen tüm yorumların Reels'ler aracılığıyla yanıtlabileneceği düşünülüyor. Ancak Instagram, şu an için bu konuyla ilgili net bir şey söylemedi.

Instagram'ın yeni özelliği, çok kolay bir şekilde kullanılacak. Reels paylaşımlarına gelen yorumlardan birini yanıtlamak isteyen kullanıcı, bir yorumu seçtikten sonra "Reels ile yanıtla" seçeneğini görecek. Bu seçeneğe dokunan kullanıcı, yeni bir Reels oluşturup kullanıcıyı yanıtlamış olacak. Yapılan yorum ve yorumu yapan kişiye ait bilgiler, yanıt Reels'inde yer alacak.

İLGİLİ HABER Instagram, Kullanıcıları İçin 2021’in Özetini Oluşturacak Yeni Özelliğini Duyurdu

Instagram, hazırladığı yeni özelliğinin nasıl dağıtılacağına dair bir şey söylemedi. Şirket sadece, özelliğin kullanıma hazır olduğunu belirtti. Bu bağlamda, özelliğin her an Türkiye'de de kullanılabilir olacağını rahatlıkla dile getirebiliriz. Ayrıca bu özellik, iOS ve Android ayırt etmeden tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebilecek.


Kaynak webtekno.com

 

Mount & Blade II: Bannerlordun Türkiye Fiyatına Zam Geleceği Açıklandı (Zamsız Satın Almak İçin Acele Etmelisiniz)

Mart 2020'de piyasaya sürülen ve hala erken erişim aşamasında olan Mount & Blade II: Bannerlord isimli yerli strateji oyunu ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Oyunun ardındaki ekip olan TaleWorlds, oyunun fiyatının 6 ülkede zamlanacağını açıkladı. Bu ülkeler; başta Türkiye olmak üzere Arjantin, Brezilya, Kazakistan, Polonya ve Tayland'dı. Peki TaleWorlds, neden böyle bir karar aldı?

Apple Watcha Pro Versiyon Geleceği İddia Edildi: iPhone 14ten Bile Pahalı Olacak!

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın bir süredir yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığı zaten biliniyor. "Apple Watch Series 8" ismiyle piyasaya sürülmesi muhtemel ürün, Series 7'ye kıyasla daha gelişmiş özelliklere sahip olacak. Ancak deneyimli teknoloji editörü Mark Gurman, Bloomberg'deki son haberinde dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirdi. Gurman'a göre Apple, Watch Series 8'de özel bir modeli daha piyasaya sürecek.

Binancete Parası Olanlar Buraya: Hack Olayı Yüzünden Oluşan Yüz Milyonlarca Dolarlık Zarar Sizin Cebinizden mi Çıkacak?

Kripto para yatırımcıları, son günlerde oldukça tedirginler. Zira Binance kurucuları tarafından piyasaya sürülen BNB Chain isimli blokzincir, geçtiğimiz günlerde ciddi bir hacker saldırısına maruz kaldı. Zincirdeki güvenlik açığından faydalanan hacker veya hackerlar, resmi açıklamaya göre 100 milyon dolar değerinde, üçüncü taraf kaynaklara göre ise 570 milyon dolar değerinde Binance Coin (BNB) bastılar ve kendi hesaplarına aktardılar.