iClouda Yüklenmeyen Fotoğraflar Silinecek: Apple, "My Photo Stream" Hizmetini Kapatıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şirketin artık unutulmaya yüz tutan "My Photo Stream" isimli hizmetini resmen kapatacağını duyurdu. Kullanıcıların, Apple'ın belirlediği tarihten önce harekete geçmeleri ve My Photo Stream'deki içeriklerine iCloud'a transfer etmeleri gerekecek. Tabi hala My Photo Stream'de bulunan fotoğraf ve video kaldıysa...

30.05.2023 16:30:16 tarihinde yayınlandı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şirketin artık unutulmaya yüz tutan "My Photo Stream" isimli hizmetini resmen kapatacağını duyurdu. Kullanıcıların, Apple'ın belirlediği tarihten önce harekete geçmeleri ve My Photo Stream'deki içeriklerine iCloud'a transfer etmeleri gerekecek. Tabi hala My Photo Stream'de bulunan fotoğraf ve video kaldıysa...

Bugün neredeyse tüm Apple müşterilerinin kullandığı iCloud'un atası olarak kabul edebileceğimiz My Photo Stream, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını bulut aracılığıyla saklamalarına yardımcı oluyordu. Üstelik tanımlanan tüm cihazlar eş zamanlı olarak senkronize ediliyor, bu sayede iPhone ile çekilmiş bir fotoğraf veya videoya iPad üzerinden ulaşılması sağlanıyordu. Ancak iCloud ile bu eski sisteme gerek kalmadı. Hal böyle olunca Apple, My Photo Stream'in fişini çekmeye karar verdi.

Apple'ın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, My Photo Stream'in 26 Temmuz itibarıyla kapatılacağı açıklandı. Kullanıcılar, bu tarihten itibaren 30 gün boyunca bulutta saklanan fotoğraf ve videolarını iCloud'a aktarabilecekler. Ancak sonraki günlerde böyle bir şey yapılması mümkün olmayacak. Öte yandan; iCloud'un 5 GB için ücretsiz olduğunu, 5 GB'nin dolması halinde aktarımın yarıda kalacağını unutmamalısınız.

İLGİLİ HABER Apple, Diğer Ürünlerinde Renk Seçeneği Sunarken Kulak İçi Kulaklıklarını Neden Sadece Beyaz Renkte Üretiyor?

Şunu da belirtmekte fayda var; diyelim ki iCloud'u aktif etmediniz. Böylesi bir durumda My Photo Stream'deki fotoğraf ve videoları bilgisayar veya akıllı telefon gibi bir cihaza indirmek gerekecek. Aksi takdirde içeriklerinize ulaşamayacaksınız.


Kaynak webtekno.com

 

Astronotlar Uzayda Ameliyat Olabilecek! İşte "Nasıl?" Sorusunun Devrimsel Yanıtı...

Uzay ortamında insan yaşamının nasıl sürdürülebileceği konusunda ufuk açıcı pek çok araştırmanın gerçekleştiği Uluslararası Uzay İstasyonu, yakında devrim niteliğinde operasyonlara da yer verecek. Nebraska Üniversitesi mühendisleri tarafından geliştirilen ‘MIRA’ isimli otonom robot, astronotların uzayda cerrahi operasyonlara girebilmesini sağlayacak.

Elon Musk Cüzdanınıza Göz Koydu: Twitterın Kullanıcı Adlarını Parayla Satmayı Planladığı Ortaya Çıktı

28 Ekim’den bu yana Elon Musk’ın yönetiminde olan Twitter, pek çok değişikliğe ve radikal karara ev sahipliği yapmıştı. Aralık ayında yıllardır paylaşım veya giriş yapılmayan 1,5 milyar hesabın kullanıcı adını boşa çıkaracağını açıklayan platformun bu kullanıcı adlarıyla ne yapmayı planladığı ortaya çıktı.

Blizzarddan Yepyeni Bir Evrende Geçen Yeni Bir Hayatta Kalma Oyunu Geliyor

Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasında büyük ses getiren bir açıklamayla Microsoft, Activision Blizzard'ın satın alınacağını duyurmuştu. Bu büyük haber sonrası her iki cephede de büyük bir hareketlilik başladı. Özellikle World of Warcraft ve Starcraft serileriyle tanınan ve Activision Blizzard'ın bir parçası olan Blizzard Entertainment da gündemde kendine yer edinmeyi başardı. Bugün paylaşılan bir blog ile birlikte Blizzard, henüz erken aşamada olan bir isimsiz bir hayatta kalma oyunu geliştirdiğini belirtti.