iClouda Yüklenmeyen Fotoğraflar Silinecek: Apple, "My Photo Stream" Hizmetini Kapatıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şirketin artık unutulmaya yüz tutan "My Photo Stream" isimli hizmetini resmen kapatacağını duyurdu. Kullanıcıların, Apple'ın belirlediği tarihten önce harekete geçmeleri ve My Photo Stream'deki içeriklerine iCloud'a transfer etmeleri gerekecek. Tabi hala My Photo Stream'de bulunan fotoğraf ve video kaldıysa...

30.05.2023 16:30:16 tarihinde yayınlandı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şirketin artık unutulmaya yüz tutan "My Photo Stream" isimli hizmetini resmen kapatacağını duyurdu. Kullanıcıların, Apple'ın belirlediği tarihten önce harekete geçmeleri ve My Photo Stream'deki içeriklerine iCloud'a transfer etmeleri gerekecek. Tabi hala My Photo Stream'de bulunan fotoğraf ve video kaldıysa...

Bugün neredeyse tüm Apple müşterilerinin kullandığı iCloud'un atası olarak kabul edebileceğimiz My Photo Stream, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını bulut aracılığıyla saklamalarına yardımcı oluyordu. Üstelik tanımlanan tüm cihazlar eş zamanlı olarak senkronize ediliyor, bu sayede iPhone ile çekilmiş bir fotoğraf veya videoya iPad üzerinden ulaşılması sağlanıyordu. Ancak iCloud ile bu eski sisteme gerek kalmadı. Hal böyle olunca Apple, My Photo Stream'in fişini çekmeye karar verdi.

Apple'ın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, My Photo Stream'in 26 Temmuz itibarıyla kapatılacağı açıklandı. Kullanıcılar, bu tarihten itibaren 30 gün boyunca bulutta saklanan fotoğraf ve videolarını iCloud'a aktarabilecekler. Ancak sonraki günlerde böyle bir şey yapılması mümkün olmayacak. Öte yandan; iCloud'un 5 GB için ücretsiz olduğunu, 5 GB'nin dolması halinde aktarımın yarıda kalacağını unutmamalısınız.

İLGİLİ HABER Apple, Diğer Ürünlerinde Renk Seçeneği Sunarken Kulak İçi Kulaklıklarını Neden Sadece Beyaz Renkte Üretiyor?

Şunu da belirtmekte fayda var; diyelim ki iCloud'u aktif etmediniz. Böylesi bir durumda My Photo Stream'deki fotoğraf ve videoları bilgisayar veya akıllı telefon gibi bir cihaza indirmek gerekecek. Aksi takdirde içeriklerinize ulaşamayacaksınız.


Kaynak webtekno.com

 

TikTok Videoları Giriş Yapmadan Nasıl İzlenir?

İlk kez 2016 yılında yayınlanan en yeni sosyal medya platformlarından bir tanesi olan TikTok, dünya çapında bir milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip. Bu kadar popüler olmasına rağmen platformda yapılanlar aynı zamanda büyük eleştiri konusu. Durum böyle olunca bazı kullanıcılar TikTok videolarını merak ettikleri ama bir hesap oluşturmaktan çekindikleri için TikTok videoları giriş yapmadan nasıl izlenir sorusunu sık sık soruyorlar.

Trumpın Sitesini Hackleyen Türk Hacker Ortaya Çıktı: Amacım Zarar Vermek Değil

Geçtiğimiz gün gerçekleşen bir olayda, ABD eski Devlet Başkanı Donald Trump’ın aktif bir şekilde kullandığı kendisine ait action.donaldjtrump.com isimli internet sitesi, RootAyyıldız isimli bir bilgisayar korsanı (ya da korsanları) tarafından siber saldırıya maruz kalmıştı. Trump’ın sitesini kısmi olarak hackleyen RootAyyıldız, sitede Kuran’dan bir ayet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait bir video paylaşmıştı.

Büyük Projelerin Artırılmış Gerçeklik ile Deneyimlendiği Forum Metaverse Bugün Gerçekleşti: Dijital Seferberlik Dönemi Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün gerçekleşen “Forum Metaverse” isimli programda, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin de yardımıyla, gerçek hayatın sanal evrende bir simülasyonu diyebileceğimiz metaverse’e dair ilgi çekici açıklamalar yapıldı. İki binden fazla katılımcının yer aldığı etkinlikte, bu teknolojinin getireceği fırsatlar ve riskler ile bu alanda nelerin yapılabileceği gibi konular ele alındı.