Herhangi Bir Program İndirmeden, Ücretsiz Word - JPG Çevirme Nasıl Yapılır?

.doc uzantılı DOC ya da .docx uzantılı DOCX dosyaları, Microsoft Word uygulamasında hazırladığımız metin belgelerini saklar. .jpg uzantılı JPG dosyaları ise görüntüleri saklamak için kullandığımız bir dosya formatıdır. Biri metin, biri görsel için kullanılan iki farklı dosya formatı olarak görünmelerine rağmen zaman zaman bazı kullanıcıların Word - JPG çevirme işlemi yapması gerekiyor. 

28.04.2023 18:00:22 tarihinde yayınlandı.

.doc uzantılı DOC ya da .docx uzantılı DOCX dosyaları, Microsoft Word uygulamasında hazırladığımız metin belgelerini saklar. .jpg uzantılı JPG dosyaları ise görüntüleri saklamak için kullandığımız bir dosya formatıdır. Biri metin, biri görsel için kullanılan iki farklı dosya formatı olarak görünmelerine rağmen zaman zaman bazı kullanıcıların Word - JPG çevirme işlemi yapması gerekiyor. 

Word - JPG çevirme işlemi sonrası .doc ya da .docx dosyanız, bir .jpg dosyasına dönüştürülerek aslında bir metinden görsel haline getiriliyor. Dosya formatı değiştikten sonra üzerinde düzenleme yapamayacağınız için orijinal dosyayı her zaman saklanamanız öneriliyor. Gelin Word - JPG çevirme nasıl yapılır yakından bakalım ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz internet siteleri ile öne çıkan özelliklerini görelim.

Word - JPG çevirme işlemini tamamen ücretsiz olarak gerçekleştireceğiniz Word 2 JPG internet sitesi, kullanıcılarına Dropbox üzerinden ya da Word dosyasının bağlantısı üzerinden de dönüştürme işlemi yapma imkanı sunuyor. İnternet sitesi üzerinden dilerseniz Word dosyalarını PDF formatına, PDF dosyalarını JPG formatına dönüştürebilir ya da JPG dosyalarınızı sıkıştırıp boyutunu küçülterek çok daha kolay saklayabilir ve paylaşabilirsiniz. 

Word 2 JPG internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

İnternet dünyasının en popüler dosya format değiştirme hizmetlerinden bir tanesini sunan Convertio üzerinden kolayca Word - JPG çevirme işlemi yapabilirsiniz. Küçük bir detay, site üzerinden DOC değil DOCX dosya formatındaki dosyalar üzerinden dönüştürme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz ancak Word uygulaması üzerinden dosyanızı DOCX formatında çıkarabileceğiniz için büyük bir sorun oluşturmayacaktır. Zaten 2007 sürümü ile birlikte Word dosyaları DOCX formatında kaydedilmeye başladı.

Convertio internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Any Conv internet sitesi, kullanıcılarına en basit ve kolayca kullanabilecekleri Word - JPG çevirme hizmetlerinden bir tanesini sunuyor. İnternet sitesini açtıktan sonra tek yapmanız gereken dönüştürmek istediğiniz dosyayı sürükleyip bırakmak ya da Dosya Seç butonu üzerinden arayüze yüklemek. Saniyeler içerisinde Word dosyanız JPG dosyasına dönüştürülecek. Üstelik yüklemiş olduğunuz belgeler bir saat içerisinde otomatik olarak siliniyor. 

Any Conv internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 


Kaynak webtekno.com

 

PlayStationın İkonik Sesinin Bestecisi Tohru Okada Hayatını Kaybetti

30 yıla yakın süredir hayatımızda bulunan PlayStation’ın logosuna hepimiz aşinayız. Ancak bu logoya eşlik eden bir ikonik şey daha var. O da logo her çıktığında duyduğumuz ses. Bu ses, her ne kadar basit bir ses olsa da insanlar, onu bir fragmanda veya reklamda duyduğunda bir PlayStation ürünün öne çıkarılacağını hemen anlıyor.

ABDli Yetkililerden Kripto Madenciliği Sektörünü Tedirgin Edecek Denetleme Talebi: Çevresel Etkileri İncelenmeli

İnternetin para birimi olması beklenen kripto para birimleri, hızla popülerleşmeye devam ediyor. Bu denli bir yaygınlaşma da ülke yönetimlerinin bu para birimleri ile ilgili çalışmalar yürütmesine sebep oluyor. Tabii ki kripto paraların yararları kadar zararlarının olduğunun düşünüldüğünü de belirtmek gerek. Bunlardan birisi de oluşan çevresel etkiler.

OPPO’nun Yeni Katlanabilir Telefon Hakkında İpucu Geldi: Yakında Tanıtılabilir

Geçtiğimiz gün tanıtılan Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4, tüm dünyada hem kullanıcıların hem de şirketlerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Samsung’un yeni tanıtılan katlanabilir telefonlarının ardından Çinli teknoloji devi Xiaomi de yeni katlanabilir telefonun Mix Fold 2'yi tanıtmış ve Samsung’a rakip olduğunu göstermişti.

YouTube, Parasını Veren Kullanıcılara Daha Net 1080p Videolar Gösterecek: Peki Videolar Yine 1080p Olacaksa Nasıl Daha Net Olacak?

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu YouTube, Reddit'te dikkat çekici bir konu ile gündem oldu. Bazı kullanıcılar, video kalitesi seçeneklerinde "1080p Premium" şeklinde yeni bir seçenek görmeye başladıklarını paylaştı. Sadece YouTube Premium kullanıcılarında ortaya çıkan bu seçenek, haliyle yeni tartışmaları beraberinde getirdi. Tartışmalar üzerine YouTube'dan konuyla ilgili açıklamalar geldi.