Google Play Storeun Taş Devrinden Kalma Gibi Görünen Web Sitesi Değişiyor: İşte Yeni Tasarımdan İlk Ekran Görüntüleri

ABD merkezli teknoloji devi Google, Android ekosistemi için oluşturduğu uygulama mağazası Play Store'un web sürüm tasarımını değiştirdi. Şu an için yalnızca Tayvan'da kullanıcılara sunulan yeni tasarım, yakın bir gelecekte tüm dünyada kullanılabilir olacak gibi görünüyor. Peki Google Play Store'un yeni tasarımı, kullanıcılara neler vadediyor?

21.02.2022 17:15:22 tarihinde yayınlandı.

ABD merkezli teknoloji devi Google, Android ekosistemi için oluşturduğu uygulama mağazası Play Store'un web sürüm tasarımını değiştirdi. Şu an için yalnızca Tayvan'da kullanıcılara sunulan yeni tasarım, yakın bir gelecekte tüm dünyada kullanılabilir olacak gibi görünüyor. Peki Google Play Store'un yeni tasarımı, kullanıcılara neler vadediyor?

Google Play Store'un web sürümü, yıllardır materyal tasarım dili ile kullanıldı. Mühendisler bu süreçte, mağazanın web sürümüne en ufak bir dokunuşta da bulunmadılar. Zaten Google Play Store'un sitesine girdiğinizde, tasarım modernlikten hayli uzak olduğunu görürsünüz. İşte bu durum, Tayvan'da kullanıma sunulan yeni sürümde tamamen değişmiş durumda. Google Play Store'un yeni sürümü fazlasıyla modern ve etkileşimli bir yapıya sahip.

Yenilenen Google Play Store, kullanıcılara görsel açıdan zenginleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar artık, uygulamalar için oluşturulan videoları da ana sayfa üzerinden görüntüleyebiliyorlar. Ayrıca mevcut tasarımda sol kısımda yer alan kategori bölümü, artık üst kısımda yer alıyor. Kullanıcılar, oyun, uygulama, film ve kitaplar ile cihaz tercihini artık bu bölümden yapacaklar. Böylelikle bir akıllı saat ya da tablet için uygulama aramak, daha da kolaylaşmış durumda.

Uygulamaların listeleme sayfaları da artık daha modern bir halde. Bir uygulamanın Google Play Store'daki sayfasına girildiğinde, üst kısımda oyun ile ilgili bilgiler, alt kısımda ise ekran görüntüleri ve diğer detaylar yer alıyor. Geliştiriciye ulaşmak için açılabilir bir menü oluşturan mühendisler, kullanıcı için daha rahat bir kullanım imkanı sunacaklar gibi görünüyor.

Google mühendisleri, Play Store'un web sürümündeki arama deneyimini de iyileştirdiler. Bundan sonra aranan bir uygulama, genel sonuçları değil en iyi ve uyumlu yazılımı da kullanıcıya sunacak. Akıllı telefonlardaki arama deneyimi, artık web kullanıcıları için de kullanıma sunulmuş olacak.

İLGİLİ HABER Android Uygulama Destekli Windows 11’e Nasıl Google Play Store Kurulur? (Video)

Google, Play Store'un yeni tasarımına ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Ancak yeni sürümü Tayvan'da test eden kullanıcılar, tasarımın henüz tam olarak oturmadığını çünkü çalışmayan bazı bölümler bulunduğunu ifade ediyorlar. Bu da yeni tasarım için bir süre daha beklenebileceğini gözler önüne seriyor. Bu arada, Windows 11'in Android uygulamalarını doğrudan çalıştırabileceğini unutmayın. Google'ın yıllardır kılını kıpırdatmazken Windows 11'in lansmanıyla böyle bir çalışma içerisine girmesi, oldukça manidar...


Kaynak webtekno.com

 

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Fiyatına Dev Zam: Fiyatı Neredeyse 4e Katlandı!

Türkiye'de oldukça popüler bir oyun olan Euro Truck Simulator 2 ile ilgili oyuncuların keyfini kaçıran bir gelişme yaşandı. Bugüne dek uygun fiyatıyla bilinen nakliyecilik oyununa eşi benzeri görülmemiş zam geldi. Bugüne kadar indirimsiz fiyatı 39 TL olan oyunu şu anda satın almak isterseniz, tam 149 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Instagram, Yeni Özelliği ile Twitch ve YouTubea Rakip Oldu!

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kullanıcılar için devrim niteliğinde olan yeni bir özelliğini kullanıma sundu. "Instagram Live Producer" isimli bu özellik, kullanıcıların artık masaüstü sürüm üzerinden canlı yayın yapabilmelerine imkan tanıyacak. Instagram, bu özellik sayesinde Twitch ve YouTube gibi canlı yayınların yapıldığı platformlara rakip oldu.

2022 League of Legends Türkiye Şampiyonu Denizbank İstanbul Wildcats Oldu

League of Legends 2022 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Finalleri, bu akşam gerçekleştirilen final karşılaşmasıyla son buldu. 91. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, yüzlerce izleyicinin tribünlerde, binlerce kişinin ekran başında canlı şekilde takip ettiği 2022 Türkiye Büyük Finali'ni DenizBank İstanbul Wildcats, 3-2'lik skor ile kazanarak finallerin 10. yılında şampiyonluğa uzandı.

İnsanlığı Ay’a Geri Götürecek Orion Aracındaki iPad Sayesinde, Siz de Dünya’dan Uzaya Mesaj Gönderebilirsiniz!

İnsanlığı yıllar sonra Ay’a geri götürecek Artemis görevlerinin ilki bazı aksaklıkların ardından yakın zamanda nihayet başladı. NASA, Artemis I görevi kapsamında ileride astronotları da taşıyacak olan Orion uzay aracını uydumuza gönderdi. Ay’a ulaşan araç, geçtiğimiz günlerde de yörüngedeki uçuşunu gerçekleştirmeyi başardı.