Donald Trumpın Kendi Sosyal Medya Platformunu Bırakıp Twittera Dönebileceği İddia Edildi

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı, 2021 yılı başında yaşanan Kongre Binası baskının ardından kalıcı olarak askıya alınmıştı. Birçok platformdan ban yiyen Trump, bunun sonrasında ise kendi sosyal medya platformunu kurmuştu. Twitter’a benzeyen bu platforma da ‘Truth Social’ ismi verilmişti.

25.01.2023 15:30:20 tarihinde yayınlandı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı, 2021 yılı başında yaşanan Kongre Binası baskının ardından kalıcı olarak askıya alınmıştı. Birçok platformdan ban yiyen Trump, bunun sonrasında ise kendi sosyal medya platformunu kurmuştu. Twitter’a benzeyen bu platforma da ‘Truth Social’ ismi verilmişti.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından ise Trump’ın hesabı geri açıldı. Ancak ünlü iş insanı ve siyasetçi, buna rağmen henüz platforma geri dönmedi. Şimdi ise bu konuyla ilgili bazı gelişmeler yaşandı.

Gelen bilgilere göre Trump’ın sıfırdan başlamasına yardım ettiği Truth Social ile bir anlaşması bulunuyor. Bu da iş insanının tüm paylaşımlarını ilk olarak Truth Social üzerinden yapmasını, bir başka platformda aynı gönderiyi paylaşmak için ise altı saat beklemesini zorunlu kılıyor.

Rolling Stone’un konuya yakın iki kişiye dayandırdığı bir rapor ise Trump’ın, anlaşmayı uzatmak istemediğini ve Twitter’a geri dönmeyi planladığını gösteriyor. Geçtiğimiz hafta NBC tarafından yayınlanan bir başka haberde de Trump’ın ekibinin Facebook’un çatı şirketi Meta’ya hesabının geri açılması için talepte bulunduğu bildirilmişti.

Her iki rapor da eski ABD başkanının popüler platformlara geri dönmek istediğini ortaya koydu. Trump’ın Twitter hesabının şu an açık olduğunu tekrar belirtelim. Ancak hesaptaki en son tweet, 8 Ocak 2021 tarihinde atılmış.

İLGİLİ HABER Elon Musk, Twitter’a Gelecek Olan Yeni Özelliklerin Müjdelerini Verdi: Reklamsız Twitter ve Dahası...

Trump’ın Truth Social’la olan anlaşması haziran ayında bitecek. Twitter ve Facebook’a dönmek istemesinin ana nedeni, 2024’te yeniden aday olmak istemesinden dolayı daha fazla insana ulaşmak istemesi olabilir. Truth Social ise Trump’ın varlığı nedeniyle hâlen hayatta kalabiliyor. Bu da herhangi bir ayrılma durumunda platformun çöküşe geçebileceğini ortaya koyuyor.


Kaynak webtekno.com

 

LoL Maç Geçmişi Nasıl İzlenir?

League of Legends aylık ortalama 126 milyon oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Bu kesinlikle hafife alınacak bir sayı değil. Bu oyuncuların sadece %30’luk bir civarı bile maç geçmişleri ile uğraşsa ortaya büyük bir sayı çıkıyor. Uğraş dediysek de aslında çok da zahmetli bir yönü olduğunu söyleyemeyiz fakat bu biraz da maç geçmişiniz ile ne yamak istediğinize göre değişen bir durum.

Google, Yenilenen Tasarımı ve Özellikleriyle WearOS 3.0ı Duyurdu

Bu yıl gerçekleştirilen konferansta Google'ın giyilebilir teknoloji alanındaki planlarıyla ilgili birçok fikir edindik. Wear OS 3.0 öne çıkanlardan biri. 2.0 sürümünden tam 5 yıl sonra gelen Wear OS sürümü, Samsung partnerliğiyle birlikte işlevselliği arttıracak birtakım özellikleri beraberinde getirdi. Bu da iki firmanın giderek büyüyen partnerliğine bir işaret daha oldu. Yeni Wear OS, Google'ın işletim sistemini ve Samsung'un giyilebilir teknolojilerinde yıllardır kullandığı Tizen üzerine kurulu yazılımın birleşimi olacak.