Death Stranding 2 Geliyor: Norman Reedus, Oyunun Geliştirildiğini Ağzından Kaçırdı!

Uzun yıllardır oyun sektöründe hizmet veren Hideo Kojima’nın kuruculuğunu yaptığı Kojima Productions tarafından geliştirilen aksiyon ve macera oyunu Death Stranding, 2019 yılında piyasaya sürüldüğü günden beri konuşuluyor ve oyunseverlerin beğenisini topluyor.

22.05.2022 10:15:17 tarihinde yayınlandı.

Uzun yıllardır oyun sektöründe hizmet veren Hideo Kojima’nın kuruculuğunu yaptığı Kojima Productions tarafından geliştirilen aksiyon ve macera oyunu Death Stranding, 2019 yılında piyasaya sürüldüğü günden beri konuşuluyor ve oyunseverlerin beğenisini topluyor.

Bizim de sizlerle paylaştığımız üzere, The Walking Dead dizisinden tanıdığımız Norman Reedus’un Sam Porter Bridges karakteriyle başrolünü üstlendiği oyunun devamının çıkacağı bir süredir konuşuluyordu. Şimdi ise gelen haberler, bu söylentileri bir nebze de olsa doğruladı ve oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu ortaya koydu.

Leo Magazine’e konuşan Norman Reedus, kendisine Death Stranding ile ilgili yöneltilen bir soruya yanıt verirken ikinci oyunun geleceğini ağzından kaçırdı. Hareket yakalama (motion capture) tekniği ile oyundaki karaktere hayat vermenin iki üç yıllık zorlu bir süreç olduğunu anlatan Reedus, açıklamalarında ‘ikincisini yapmaya başladık’ ifadelerini de yer verdi.

Reedus’un bu açıklaması, geçtiğimiz aylarda Japonya’da önemli bir ödüle layık görülen Hideo Kojima’nın popüler oyunun devamının geleceğini resmi olmasa da doğrulamış oldu. Ek olarak şu an devam oyunu için Kojima’dan herhangi bir açıklama gelmediğini; ancak yılın en büyük oyun etkinliklerinden biri olan Summer Game Fest’in önümüzdeki ay düzenlenecek olmasının, tanıtımın yakın zamanda yapılma ihtimalini güçlendirdiğini belirtebiliriz.

İLGİLİ HABER Euro Truck Simulator 2 Türkiye Fiyatına Dev Zam: Fiyatı Neredeyse 4e Katlandı!


Kaynak webtekno.com

 

Apple, iTunes Connect Kullanıcılarına Banka Bilgileri ile İlgili Yanlışlıkla E-Posta Gönderdi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geliştiricilerin içeriklerini platformlarda dağıtması için iTunes Connect isimli bir servisi kullanıcılarına sunuyor. Daha da açacak olursak iTunes Connect, sanatçıların, yazarların, prodüktörlerin ve daha fazlasının Apple platformlarında içerikleri için kullandığı uygulama yönetme bir hizmeti olarak nitelendiriliyor.

Microsoftun Dijital Asistanı Cortana Beta Sürümünden Çıktı

Teknoloji ilerledikçe hayatımıza sesli asistanlar katıldı. Birçok şirket, bu yapay zekaya sahip asistan üretimine çok büyük önem veriyor. Aslına bakacak olursak, şirketlerin yapay zeka asistanlarına yüksek derecede önem vermesi normal çünkü bu asistanlar hayatımızı çok daha kolay bir hâle getiriyor. Birçok işimizi kolayca yapabilen asistanlardan biri de Microsoft'un Cortana'sı.

Flutter Nedir, Nasıl Kullanılır, Diğer Programlama Dillerine Göre Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Son yıllarda başlatılan girişimler bir mobil uygulama ya da mobil uyumlu bir web uygulaması ile desteklenmediği sürece asla hedefine ulaşamazlar. Bir mobil uygulama geliştirmek kolay değildir. Özellikle aynı mobil uygulamayı hem iOS hem de Android uyumlu hazırlamak büyük bir zaman ve maddi kayıp anlamına geliyor. Flutter araç takımı tam bu noktada devreye giriyor ve geliştiricilerin işini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Adidasın NFT Koleksiyonu Birkaç Saat İçinde Tükenerek Milyonlarca Dolara Satıldı

Geçtiğimiz günlerde Almanya merkezli spor eşyası üretici Adidas’ın, son zamanlarda oldukça popüler olan NFT’ler ve Metaverse’e giriş yapacağını paylaşmıştık. Üstelik Adidas’ın bunu yapan ilk şirket olmadığını, dünyanın en büyük spor eşyası üreticisi Nike’ın da Metaverse ve NFT’lere atıldığını bir başka haberimizde aktarmıştık.

Metaverseün Kripto Para Ticaretinde Oynayacağı Rolü Gösteren Anket: En Popüler Alım Satım Yeri Olacak

İnternetin geleceği olarak nitelendirilen metaverse, gün geçtikçe daha da popüler hâle geliyor ve birçok şirketten yatırım alıyor. Durum böyle olunca hâlihazırda muazzam bir hızda büyümeye devam eden kripto para birimlerinin de metaverse’teki kullanımı gündeme geliyor. Birçok insan, bu para birimlerinin gelecekte gireceğimiz dijital dünyaların sanal bir ekonomisini oluşturabileceğini düşünüyor.