DarkWeb Haberden İlk Açıklama Geldi! Seçimlerle İlgili Provokasyon Yaptığı İddia Edilen Twitter Sayfalarına Soruşturma Açıldı

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimleri son hızla devam ederken sosyal medyada da gelişmeler paylaşılıyor. Ülkenin farklı yerlerinden haberler gelmeye devam ederken TRT Haber, seçimle ilgili paylaşımlar yapan birçok Twitter hesabına soruşturma açıldığını duyurdu.

30.05.2023 15:00:18 tarihinde yayınlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimleri son hızla devam ederken sosyal medyada da gelişmeler paylaşılıyor. Ülkenin farklı yerlerinden haberler gelmeye devam ederken TRT Haber, seçimle ilgili paylaşımlar yapan birçok Twitter hesabına soruşturma açıldığını duyurdu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan geldiği söylenen açıklamada ana unsur, bu hesapların provokatif paylaşımlar yapmaları olarak gösteriliyor. Bunun yanında paylaşım yapmasına rağmen kimliği tespit edilemeyen diğer kişiler için de çalışmaların sürdüğü belirtilmiş.

"GÖZALTI KARARI HAKKINDA Hakkımızda karalama kampanyası yapan kuruluşların uzun zamandır hedefinde olduğumuz için doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Gerek FETÖ’ye, gerek PKK’ya, gerek Hizbullah’a karşı duruşumuzdan ve fikirlerimizden asla taviz vermeyeceğiz. Atatürk’ün gösterdiği yolda durmadan yürüyeceğimize TÜRK GENÇLİĞİ olarak ant içeriz. Hakkımızda çıkan haberler şu an için gerçeği yansıtmamaktadır. Yaşanılan olumsuz bir durumda takipçilerimizi konuyla ilgili bilgilendireceğiz. Destek mesajları atan tüm takipçilerimize teşekkür ederiz."

Söz konusu hesaplar ise şu şekilde: Haber Report, DarkWeb Haber, Militer Doktrin, Muhbir (ajansmuhbir) ve Solcu Gazete. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, bu hesaplar haricinde kimliği belirlenemeyenler hakkında da çalışmalarını sürdürüyor.

TRT'nin açıklamasında verdiğine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "kamuoyunda yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturacak şekilde kamu düzenini ve kamu barışını bozmaya yönelik gerçeğe aykırı bilgileri paylaşmak suretiyle alenen yayan, provokatif ve manipülasyon içeren paylaşımlar" sebebiyle bu kararı vermiş.


Kaynak webtekno.com

 

ATVnin Resmi YouTube Kanalı Kapatıldı! "Topluluk Kuralları İhlal Edildi"

Türkiye’nin en popüler televizyon kanallarından biri olan ATV, bugün YouTube’da büyük bir engelle karşılaştı. ATV’nin resmi YouTube kanalına ulaşmak isteyen kullanıcılar, kanalın kapatıldığını gördü. YouTube tarafından sunulan bilgiyse kanalın topluluk kurallarını ihlal etmesi nedeniyle kapatıldığı yönündeydi.

970 Bin TLye iPhone mu Olur! Zaten Lüks Olan Ürünleri Daha da Ulaşılmaz Kılan Caviarın En Pahalı 10 Ürünü

Lüks içinde yaşayan çoğu insanı pahalı saatlerle, spor arabalarla ve son model elektronik aletlerle görmek mümkün. Hatta çoğu zaman bu ürünlerin değerli malzemelerle kaplandığını görürüz. Bunu herkesin gösteriş için yaptığını söylemek elbette doğru olmaz. Zira saatler ve üzerinde değerli taşlar bulunduran diğer ürünler yatırım aracı olarak da kullanılıyor.