DarkWeb Haberden İlk Açıklama Geldi! Seçimlerle İlgili Provokasyon Yaptığı İddia Edilen Twitter Sayfalarına Soruşturma Açıldı

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimleri son hızla devam ederken sosyal medyada da gelişmeler paylaşılıyor. Ülkenin farklı yerlerinden haberler gelmeye devam ederken TRT Haber, seçimle ilgili paylaşımlar yapan birçok Twitter hesabına soruşturma açıldığını duyurdu.

30.05.2023 15:00:18 tarihinde yayınlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimleri son hızla devam ederken sosyal medyada da gelişmeler paylaşılıyor. Ülkenin farklı yerlerinden haberler gelmeye devam ederken TRT Haber, seçimle ilgili paylaşımlar yapan birçok Twitter hesabına soruşturma açıldığını duyurdu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan geldiği söylenen açıklamada ana unsur, bu hesapların provokatif paylaşımlar yapmaları olarak gösteriliyor. Bunun yanında paylaşım yapmasına rağmen kimliği tespit edilemeyen diğer kişiler için de çalışmaların sürdüğü belirtilmiş.

"GÖZALTI KARARI HAKKINDA Hakkımızda karalama kampanyası yapan kuruluşların uzun zamandır hedefinde olduğumuz için doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Gerek FETÖ’ye, gerek PKK’ya, gerek Hizbullah’a karşı duruşumuzdan ve fikirlerimizden asla taviz vermeyeceğiz. Atatürk’ün gösterdiği yolda durmadan yürüyeceğimize TÜRK GENÇLİĞİ olarak ant içeriz. Hakkımızda çıkan haberler şu an için gerçeği yansıtmamaktadır. Yaşanılan olumsuz bir durumda takipçilerimizi konuyla ilgili bilgilendireceğiz. Destek mesajları atan tüm takipçilerimize teşekkür ederiz."

Söz konusu hesaplar ise şu şekilde: Haber Report, DarkWeb Haber, Militer Doktrin, Muhbir (ajansmuhbir) ve Solcu Gazete. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, bu hesaplar haricinde kimliği belirlenemeyenler hakkında da çalışmalarını sürdürüyor.

TRT'nin açıklamasında verdiğine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "kamuoyunda yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturacak şekilde kamu düzenini ve kamu barışını bozmaya yönelik gerçeğe aykırı bilgileri paylaşmak suretiyle alenen yayan, provokatif ve manipülasyon içeren paylaşımlar" sebebiyle bu kararı vermiş.


Kaynak webtekno.com

 

YouTube, Bir Türlü Başarılı Olamayan Hikâyeler Özelliğini Kapatıyor

YouTube, 2017 yılında diğer platformlarda gördüklerimize benzer “Hikâyeler” özelliğini tanıtmıştı En başta “reels” olarak adlandırılan; ancak daha sonra “hikâyeler” ismini alan özellik, bundan bir yıl sonra da geniş çapta belli aboneye sahip olanlar için çıkış yapmıştı ve o günden bu yana kullanılıyordu.

PlayStation 5 Tasarımının Değişeceği İddia Edildi: Disk Sürücü Gidiyor Ama Dijital Edition da Değil...

Japon teknoloji devi Sony'nin birkaç yıl önce piyasaya sürdüğü yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Şirkete yakın olan ve anonim kalmayı tercih eden kaynaklar tarafından yapılan açıklamalara göre Sony, PlayStation 5'in tasarımında majör değişiklikler planlıyor. İddialara göre yeni tasarım, ilerleyen dönemlerde üretilecek ve satılacak olan tek model olacak. Bir başka deyişle 'dijital sürüm', 'normal sürüm' ayrımı ortadan kalkacak.