Blizzard, Türk Lirası İle Ödeme Kabul Edecek: Call of Duty, World of Warcraft ve Overwatcha Yerel Fiyatlandırma Gelebilir (Belki...)

Özellikle Türk Word of Warcraft, Overwatch ve Call of Duty oyuncularının uzun zamandır Blizzard’dan bir konuda şikâyeti vardı: Blizzard, kendi oyun satış platformu Battle.net’te Türk Lirası desteği sunmuyordu. Bu da Türk oyuncuların sabit bir fiyat yerine güncel döviz kuru üzerinden alışveriş yapmalarına neden oluyordu.

30.04.2022 02:00:24 tarihinde yayınlandı.

Özellikle Türk Word of Warcraft, Overwatch ve Call of Duty oyuncularının uzun zamandır Blizzard’dan bir konuda şikâyeti vardı: Blizzard, kendi oyun satış platformu Battle.net’te Türk Lirası desteği sunmuyordu. Bu da Türk oyuncuların sabit bir fiyat yerine güncel döviz kuru üzerinden alışveriş yapmalarına neden oluyordu.

Bugün, Blizzard’dan sevindiren bir haber geldi. Tüm kullanıcılarına bir e-posta gönderen Battle.net, platforma yeni para birimleri için destek geleceğini açıkladı. Battle.net’te desteklenecek yeni para birimleri arasında en sonunda Türk Lirası da yer aldı. Şirket tarafından gönderilen mesaj şu şekildeydi:

“Battle.net, platformda desteklediğimiz para birimlerini düzenli olarak inceliyor. En son değerlendirmenin ardından, platforma birkaç yeni para birimi eklemeyi planlıyoruz. Bu yeni para birimleri şu şekilde:

Battle.net, Türk Lirası’nın da arasında olduğu yeni para birimlerinin 4 Mayıs 2022 tarihinden itibaren platforma ekleneceğini açıkladı. Öte yandan bu haber, aynı zamanda Blizzard ve Activision oyunları için de sonunda Türkiye’ye özel bölgesel fiyatlandırma gelebileceğinin işaretçisi oldu. Battle.net, şu anlık bölgesel fiyatlandırma hakkında bilgi vermediği için bu konuda henüz kesin bir şey söyleyemiyoruz...

İLGİLİ HABER Valorantın Türk Ajanı Fadein Bozkurt İşaretinin Gelen Şikayetler Üzerine Kaldırıldığı İddia Edildi: Riot Gamesten Açıklama Geldi


Kaynak webtekno.com

 

Piksel Piksel Ekranda Eğlencenin Dibine Vuracağınız Futbol Oyunu Tiny Footballun Çıkış Tarihi Belli Oldu

1980'li yılların başından beri sektörün içerisinde olan ve Civilization ile Falcon gibi efsaneleşmiş oyunların arkasındaki ekip olarak bilinen MicroProse, bir süredir yeni bir oyun üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. "Tiny Football" olarak isimlendirilen bu oyun, temelinde bir futbol oyunu inşa edildi ancak eFootball ve FIFA serilerine kıyasla oldukça farklı. Gelin hep birlikte bu oyuna yakından bakalım.

Huaweinin En Yeni Amiral Gemisi Serisi P50, Aylar Sonra Global Versiyonuyla Geliyor: Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz yıllarda ülkeler arası gerginlikler sebebiyle ABD tarafından yaptırımlara maruz kalan Çin merkezli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz günlerde bu yaptırımlar sebebiyle yıllık gelirinde %29’luk bir azalma yaşadığını duyurmuştu. Ancak şirket, 2022’den umutlu olduklarını ve otomotiv gibi birçok alanda girişimlerini artıracağını açıklamıştı. Biz de sizlerle şirketin Tesla’ya rakip olabilecek yeni elektrikli otomobilini paylaşmıştık.

Yeni Chrome Logosu Böyle Olabilirdi: İşte Google Tarafından Tasarlanan Ancak Hiçbir Zaman Kullanılmayan Chrome Logo Tasarımları

ABD merkezli teknoloji devi Google'ın internet tarayıcısı Chrome, geçtiğimiz aylarda dikkat çeken bir yenilikle karşımıza çıkmıştı. Geliştiriciler, hazırladıkları bir güncelleme ile dünyanın en popüler tarayıcısının logosunu değiştirmişlerdi. Böylelikle 8 yıldır kullanılan logo, ufak çapta da olsa yenilenmiş oldu. Şimdiyse Google, bu logoyla ilgili bir açıklama yaptı.