Appleın Yeni Ürünleri Ufukta Göründü: Mac Ailesine Üç Yeni Cihaz Geliyor

Apple, 2022'de de yeni teknolojilerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Gelen bilgiler de Apple'ın yine teknoloji meraklılarını heyecanlandıracak gelişmeler üzerinde çalıştığını gösteriyor. Geçtiğimiz ay içerisinde ortaya çıkan Apple patentleriyle, yeni iPhone SE 3’ün, yeni iPad’in ve yeni AirPods Max 2’nin geleceğini aktarmıştık. 

16.02.2022 02:49:17 tarihinde yayınlandı.

Apple, 2022'de de yeni teknolojilerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Gelen bilgiler de Apple'ın yine teknoloji meraklılarını heyecanlandıracak gelişmeler üzerinde çalıştığını gösteriyor. Geçtiğimiz ay içerisinde ortaya çıkan Apple patentleriyle, yeni iPhone SE 3’ün, yeni iPad’in ve yeni AirPods Max 2’nin geleceğini aktarmıştık. 

Yeni iPhone, iPad, AirPods Max 2 ve Mac cihazların tanıtılacağı Apple etkinliğinin önümüzdeki ay gerçekleşeceği düşünülüyor. Etkinliğin tarihi için ise Mart ayının 8’ine işaret ediliyor. Şimdi ise 2022'de Apple'dan gelecek ürünler listesinde yeni Mac cihazlar olacağına dair yeni bir gelişme yaşandı.

Avrasya Ekonomi Veri Tabanı (EEC) içerisinde keşfedilen ve doğrudan Apple tarafından hazırlanan belgelere göre Apple, A2615, A2686, A2681 model numaralı 3 adet yeni Mac modelini listeledi. Hazır Apple etkinliği de iyice yaklaşmışken Tim Cook’un yeni Mac’leri tanıtması fazlasıyla olağan. Zira geçtiğimiz yılda yeni iMac’ler ilkbaharda düzenlenen etkinlikte tanıtılmıştı.

İLGİLİ HABER iPhone SE 3 ve iPad Aire Ait Olduğu Tahmin Edilen 21 Yeni Apple Patenti Ortaya Çıktı

Bu üç iMac modelinden ikisinin iMac Pro ve Mac Pro olacağı düşünülüyor. Üçüncü model için ise ortada birden fazla tahmin bulunmakta. MacBook Pro bildiğiniz gibi klasik 13 inç’lik versiyonunun yanı sıra 14 ve 16 inç’lik iki farklı yeni tasarımıyla karşımıza çıkmıştı. Bu üçüncü modelin de benzer bir durum olabileceğı düşünülüyor.


Kaynak webtekno.com

 

Adobe, Tek Tıkla Fotoğraflardaki Parçaları Bile Hareketlendirebilen Yeni Yazılımlarını Duyurdu (Fiyatı Bi Tık Tuzlu Sanki...)

Günümüzde 50’den fazla yazılımıyla her alanda içerik üreticilerine hitap eden Adobe, bugün Photoshop ve Premiere kullanıcılarını ve henüz bu programlara elini atmayanları bile çekmeyi başaracak için yeni bir duyuru paylaştı. Şirket, yapay zekâ destekli düzenleme programları Adobe Elements’in 2023 ailesini tanıttı.

Honor, Piyasanın Kralı Olacağını Söylediği İlk Katlanabilir Akıllı Telefonunu İlk Kez Gösterdi

Katlanabilir akıllı telefonların gelecekte büyük bir yer edineceği artık kanıtlanmış durumda. Bir yandan ilk ticari modeli piyasaya süren Samsung, yeni telefonlarını geliştirmeye devam ederken diğer yandan da Huawei, OPPO Xiaomi ve Motorola gibi isimler de katlanabilir telefonlar piyasaya sürdü. Bugünse bu furyaya katılması beklenen bir diğer markadan yeni bir haber geldi.

Instagramda Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Instagram’da birini engellemek radikal bir hareket gibi görünebilir ancak unutmayın, herkesin gizli kalma ve rahatsız edilmeme hakkı vardır. Meta şirketi, bu konuda kullanıcıları destekliyor. Bir kişi ile bir takım tatsız olaylar yaşadıktan sonra onun Instagram profilini göremediğiniz zaman engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Bu mümkün. Ancak karşı taraf belki Instagram hesabını geçici ya da kalıcı olarak kapatmış da olabilir. 

Havada Ters Takla Atabilen Üç Bacaklı Robot Köpek: Karşınızda Ollie

Çinli bir teknoloji şirketi olan Tencent Robotics X Lab, düzenlediği bir etkinlikte "Ollie" olarak isimlendirdiği bir robot köpek tanıttı. Bugüne kadar tanıştığımız robot köpeklerden çok daha farklı bir yapıya sahip olan Ollie, sahip olduğu bacak yapısı ile atlayıp zıplayabiliyor. Oldukça seri bir şekilde hareket eden robot, sahip olduğu yeteneklerle görenleri şaşırtıyor.