Apple’ın Kendi ‘Oyun Kumandası’ Ortaya Çıktı: iPhone’lar Mobil Oyun Konsoluna mı Dönüşecek?

Apple’ın özellikle Apple Arcade abonelik hizmetiyle oyun sektörü için kollarını iyice sıvadığını biliyoruz. Görünüşe göre şirketin oyunlar konusunda vizyonu daha da genişmiş. Ortaya çıkan bir patente göre Apple, mobil oyunlar için bir ürün geliştiriyor.

13.04.2022 18:00:30 tarihinde yayınlandı.

Apple’ın özellikle Apple Arcade abonelik hizmetiyle oyun sektörü için kollarını iyice sıvadığını biliyoruz. Görünüşe göre şirketin oyunlar konusunda vizyonu daha da genişmiş. Ortaya çıkan bir patente göre Apple, mobil oyunlar için bir ürün geliştiriyor.

Aynı Nintendo Switch’e benzer bir tasarıma sahip olan bu ürün, iPhone ve iPad’leri birer oyun konsoluna dönüştürecek. Tabii eğer bu patentler bir gün gerçekten bir ürüne dönüşürse. Gelin Apple’ın yeni patentine birlikte göz atalım.

Oyun kumandalarıyla ilgili bu patentler, geçtiğimiz hafta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ve Avrupa Patent Ofisi tarafından Apple'a verildi. Patentler aslında hâlâ deneysel aşamadalar zira çizimler farklı oyun kumandası türlerini gösteriyor. İlk patent 31 Mart'ta, ikincisi ise 10 Nisan'da yayınlandı.

Apple'ın mühendislik ekibi tarafından araştırılan konseptlerden birinde şirket, Nintendo Switch'in Joy-Con'una benzer bir aksesuar tasarlamış. Bu model hem iPhone hem de iPad ile dikey veya yatay yönde uyumlu olabiliyor.

İLGİLİ HABER Appleın Macbook ile iPhoneu Aynı Anda Şarj Edecek Adaptöründen İlk Fotoğraflar Geldi (Bilim Bakalım Ne Eksik)

İkinci alternatif iPhone için özel olarak tasarlanmış ve içindeki düğmelerle katlanabilir bir kılıf olarak kullanılabilecek. Ek olarak, kasanın ekstra oyun içeriğini ve hatta dokunmatik klavyeyi göstermek için küçük bir yerleşik ekranı da olacak.

Son olarak patentlerde daha klasik bir oyun kolu görünümüne sahip bir tanesi de var. Bu, Bluetooth aracılığıyla iPhone, iPad ve Mac gibi tüm Apple cihazlarıyla çalışabilir olacak ve cihazda bir oyun modunu etkinleştirmek veya hatta oynarken bir aramayı cevaplamak için özel tuş takımlarına sahip olacak.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

Samsunda Saldırı Düzenlenen Atatürk Anıtı Sosyal Medyanın Gündeminde: Anıtın Etrafında Yüzlerce Kişi Nöbet Tutuyor

Geçtiğimiz gün, Samsun'da bulunan ve artık kentin simgelerinden biri haline gelen Atatürk anıtına çirkin bir saldırı düzenlendi. Kimliği belirlenemeyen saldırganlar, Atatürk'ün at üstünde olduğu anıtı akşam saatlerinde atın arka bacaklarına halat bağlayıp çekerek yıkmayı denedi. Ardından ipleri olduğu yerde bırakıp kaçan saldırganların, anıtın bulunduğu parka bir araçla girdikleri tespit edildi.

Beklenen Güneş Fırtınası Yaşandı, Kuzey Işıkları Gökyüzünü Kapladı: İşte Ortaya Çıkan Muhteşem Görüntüler

Bizim de sizlere aktardığımız üzere bilim insanları, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamalarla büyük bir Güneş fırtınasının gezegenimize yaklaştığını duyurmuştu.  Uzmanlar, güçlü Güneş fırtınalarına yol açan, CME olarak bilinen ve Güneş’in üst atmosferinden salınan manyetik parçacıkların Dünya’ya yaklaştığını da sözlerine eklemişti.

Avustralya Mahkemesi, Yapay Zekanın Mucit Olabileceğini Onayladı

Yapay zekâ ile çalışan makineler, birçok alanda insanlara kolaylık sağlasa da büyük çoğunluk, bu makinelerin kendileriyle yer değiştireceğinden tedirgin oluyor. Doğal insan bedeninden çok daha gelişmiş özelliklerle tasarlanabilen bu makineler, teknoloji geliştikçe daha da iyi hale geliyor ve tedirginliğin daha da artmasına sebep oluyor.