Appledan iPhone 15in Kamerası İçin Yeni Ortaklık: iPhone 14 Çıksaydı Önce?

Apple, iPhone 13’ü henüz yeni piyasaya sürmüş olmasına rağmen iPhone 14 ile ilgili söylentiler gelmeye başlamıştı. Bu söylentilerin büyük bir çoğunluğu, Apple’dan bekleyebileceğimiz şeylerdi. Şirket, her yeni iPhone modeliyle kullanıcılarına pek çok açıdan daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor.  

18.04.2022 10:00:26 tarihinde yayınlandı.

Apple, iPhone 13’ü henüz yeni piyasaya sürmüş olmasına rağmen iPhone 14 ile ilgili söylentiler gelmeye başlamıştı. Bu söylentilerin büyük bir çoğunluğu, Apple’dan bekleyebileceğimiz şeylerdi. Şirket, her yeni iPhone modeliyle kullanıcılarına pek çok açıdan daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor.  

Bu sebeple de gelecek olan modellerden de beklentiler yüksek oluyor. iPhone 14 ile ilgili söylentiler henüz netlik kazanmamış olsa da iPhone 15 ile ilgili de ilginç bilgiler ortaya atıldı. Bu bilgilere göre gelecekte iPhone kullanıcılarını çok daha farklı bir kamera deneyimi bekliyor olabilir. 

Uzun bir süredir Apple’ın LG ile tedarik ortaklığı yaptığı biliniyordu. The Elec’in haberine göre ise bu ortaklığa Jahwa Electronics de eklendi ve iPhone 15’in kamerası için iki şirketten de yardım alınacak. IPhone 15’in kamerasıyla ilgili söylentilerin fitilini ateşleyen ise geçtiğimiz günlerde Jahwa Electronics’in optik görüntü sabitleme parçaları üreteceği yeni tesisler için 155 milyon dolar harcadığıyla ilgili haberler oldu. Apple’ın tedarikçi firmaların kendi bileşenleri için özel tesisler kurmasını istediği biliniyor. Jahwa Electronics’in yeni tesisi açmasının sebebinin de bu olduğu düşünülüyor.  

İLGİLİ HABER Farklı Ülkelerde iPhone Almak İçin Ne Kadar Çalışılması Gerektiğini Gösteren Video Viral Oldu: İşte Gelen Tepkiler

İddiaya göre, Jahwa Electronics bu yeni üretim tesisinde iPhone 15’in kamerasında da yer verilecek periskopik kameraların da üretimini gerçekleştirecek. Bu periskop temelli lens sistemi sayesinde de yeni iPhone 15’in kamerasında optik yakınlaştırma miktarı büyük ölçüde artırılabilecek. Tabii bu optik yakınlaştırma özelliği artarken, kamera modülünün boyutunun da bir miktar artması bekleniyor. Aynı zamanda iPhone 15’in kamera modülü için LG’nin yeni zoom teknolojisi ve Jahwa’nın periskopik lenslerinin kullanacağı düşünülüyor. Ancak haberler doğruysa bile Jahwa Electronics’in bu yeni tesisinin açılması ve Apple tarafından onaylanması bir yıldan uzun bir süreç. Yani beklendiği üzere uzun bir süre iPhone 15’ten sadece ‘söylentiler’ duymakla yetineceğiz. Tabii iPhone 14 için de bu söylentiler bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.


Kaynak webtekno.com

 

Ubisoft, Steam Fiyatıyla Cep Yakan Assassins Creed Valhallayı Kısa Süreliğine Ücretsiz Yaptı

Oyun devi Ubisoft’un Steam’e geri dönmeye karar vermesinin ardından geçtiğimiz günlerde popüler seri Assassin’s Creed’in sevilen oyunu Assassin’s Creed Valhalla, Steam’de erişime açılmıştı. Ancak oyunun Epic Games’ten çok daha pahalı bir fiyata, 699 TL’ye satışa sunulması oyunculardan büyük bir tepki çekmişti. Yapım, şimdi ise Steam’de %67’lik bir indirimle 5 Ocak tarihine kadar 230 TL’ye satılıyor.

Instagramdan Önüne Gelene Çıplak Fotoğraf Gönderen Sapıkları Durduracak Özellik

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve kısa video paylaşım platformlarının başında gelen Instagram'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıktı. Tersine mühendislik işlemleriyle uğraşan yazılımcı Alessandro Paluzzi tarafından tespit edilen bu özellik, Instagram'ın çıplaklığa karşı savaş açtığını gözler önüne seriyor.

iPhonecular, WhatsApp Sohbetlerini Androide Kolaylıkla Taşıyabilecek

Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Google'ın iPhone'daki verileri Android telefonlara kolayca taşıyacak yeni bir uygulama üzerinden çalıştığından bahsetmiştik. Bugün buna benzer bir hamle, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan geldi. WABetaInfo, WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bir özelliği keşfetti.