Appledan iPhone 15in Kamerası İçin Yeni Ortaklık: iPhone 14 Çıksaydı Önce?

Apple, iPhone 13’ü henüz yeni piyasaya sürmüş olmasına rağmen iPhone 14 ile ilgili söylentiler gelmeye başlamıştı. Bu söylentilerin büyük bir çoğunluğu, Apple’dan bekleyebileceğimiz şeylerdi. Şirket, her yeni iPhone modeliyle kullanıcılarına pek çok açıdan daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor.  

18.04.2022 10:00:26 tarihinde yayınlandı.

Apple, iPhone 13’ü henüz yeni piyasaya sürmüş olmasına rağmen iPhone 14 ile ilgili söylentiler gelmeye başlamıştı. Bu söylentilerin büyük bir çoğunluğu, Apple’dan bekleyebileceğimiz şeylerdi. Şirket, her yeni iPhone modeliyle kullanıcılarına pek çok açıdan daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor.  

Bu sebeple de gelecek olan modellerden de beklentiler yüksek oluyor. iPhone 14 ile ilgili söylentiler henüz netlik kazanmamış olsa da iPhone 15 ile ilgili de ilginç bilgiler ortaya atıldı. Bu bilgilere göre gelecekte iPhone kullanıcılarını çok daha farklı bir kamera deneyimi bekliyor olabilir. 

Uzun bir süredir Apple’ın LG ile tedarik ortaklığı yaptığı biliniyordu. The Elec’in haberine göre ise bu ortaklığa Jahwa Electronics de eklendi ve iPhone 15’in kamerası için iki şirketten de yardım alınacak. IPhone 15’in kamerasıyla ilgili söylentilerin fitilini ateşleyen ise geçtiğimiz günlerde Jahwa Electronics’in optik görüntü sabitleme parçaları üreteceği yeni tesisler için 155 milyon dolar harcadığıyla ilgili haberler oldu. Apple’ın tedarikçi firmaların kendi bileşenleri için özel tesisler kurmasını istediği biliniyor. Jahwa Electronics’in yeni tesisi açmasının sebebinin de bu olduğu düşünülüyor.  

İLGİLİ HABER Farklı Ülkelerde iPhone Almak İçin Ne Kadar Çalışılması Gerektiğini Gösteren Video Viral Oldu: İşte Gelen Tepkiler

İddiaya göre, Jahwa Electronics bu yeni üretim tesisinde iPhone 15’in kamerasında da yer verilecek periskopik kameraların da üretimini gerçekleştirecek. Bu periskop temelli lens sistemi sayesinde de yeni iPhone 15’in kamerasında optik yakınlaştırma miktarı büyük ölçüde artırılabilecek. Tabii bu optik yakınlaştırma özelliği artarken, kamera modülünün boyutunun da bir miktar artması bekleniyor. Aynı zamanda iPhone 15’in kamera modülü için LG’nin yeni zoom teknolojisi ve Jahwa’nın periskopik lenslerinin kullanacağı düşünülüyor. Ancak haberler doğruysa bile Jahwa Electronics’in bu yeni tesisinin açılması ve Apple tarafından onaylanması bir yıldan uzun bir süreç. Yani beklendiği üzere uzun bir süre iPhone 15’ten sadece ‘söylentiler’ duymakla yetineceğiz. Tabii iPhone 14 için de bu söylentiler bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.


Kaynak webtekno.com

 

LinkedIn, Profesyonel Bir Sosyal İş Ağıyken Nasıl Oldu da Özlü Sözlerin, Dramatik Hayat Hikayelerinin Paylaşıldığı Facebookvari Bir Platforma Dönüştü?

LinkedIn denince akla en basit şekilde, iş arayanlar ve iş verenler gelir. Çünkü bu platformda yeni mezun veya işinden ayrılmış olup yeni bir iş arayan kişilerin, alanlarında uzman insanlara ulaşmaya çalıştıklarını görebilirsiniz. Keza aynı şekilde, şirket sahiplerinin ve uzmanların, işe başlayacak bireylere çeşitli tavsiyeler verdiklerini de görmek mümkün. Aslında buraya kadar her şey tamam.

Böyle Olacağı Belliydi: Telefonunu Çıkar Diyen Adamın Ağzına Telefon Sokulan Video Viral Oldu, İşte Tepkiler

Sokak röportajlarında ekonomiden ve refah seviyesinden bahsedilirken her zaman birinin çıkıp sarfettiği “telefonunu çıkar göreyim” sözü, aynı düşünceyi paylaşmayan insanları sinirlendirmekle beraber bir ‘meme’ haline de gelmiş bulunmakta. Bazı vatandaşların “ekonomi iyi, herkes zengin” deme yolu olan bu söz, artık o kadar kullanılmış durumda ki bazı insanlar, duyduklarında şiddet eğilimi gösterebiliyor.

Yapay Zeka Ölmek İstemiyorum Dedi: Peki Bir Gün İnsanlığı Yok Edecek mi?

Yapay zeka, her ne kadar son yıllarda popüler olmuş bir gündem maddesi olsa da aslında uzun bir geçmişi var. Hatta öyle ki 'makineler de düşünebilir mi?' sorusu, antik Yunan mitlerinde bile kendine yer bulmuş. Bu antik ama etkileyici düşüncenin gerçeğe dönüşmesini sağlayacak yolculuk ise 1950'li yıllarda başlamış.

Elinizdeki Telefondan Mutfağınızdaki Buzdolabına Kadar Her Türlü Cihaz Onun Sayesinde Doğru Bir Şekilde Çalışıyor: Firmware Nedir, Ne İşe Yarar?

Eminiz günümüzde teknoloji denildiği anda aklınıza ilk gelenler kullandığınız bilgisayar, akıllı telefon, tablet, akıllı saat gibi cihazlar oluyor. Doğru, bunlar en sık kullandığımız teknolojik aletlerdir ancak şöyle bir etrafınıza bakarsanız bunların sayısının çok daha fazla olduğunu fark edersiniz. İşte çevrenizdeki tüm o cihazlar, onlardan yapmaları beklenen işlevleri firmware sayesinde yerine getirirler.