Apple, Yeni WatchOS 9u Tanıttı: İşte Akıllı Saatlere Gelecek Tüm Yeni Özellikler

Apple'ın bir süre önce piyasaya sürdüğü Apple Watch akıllı saatler kendilerine özgü bir mobil işletim sistemine sahip. WatchOS adlı bu işletim sistemi sayesinde cihazlara özgü pek çok özellik kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

8.06.2022 03:45:16 tarihinde yayınlandı.

Apple'ın bir süre önce piyasaya sürdüğü Apple Watch akıllı saatler kendilerine özgü bir mobil işletim sistemine sahip. WatchOS adlı bu işletim sistemi sayesinde cihazlara özgü pek çok özellik kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Bugün Apple tarafından düzenlenen WWDC 2022 etkinliğinde de Watch OS'un yeni işletim sistemi WatchOS 9 tanıtıldı. Gelin yeni işletim sistemiyle birlikte akıllı saatlere gelecek olan özelliklere birlikte bakalım.

Apple'ın akıllı saatler için geliştirdiği yeni işletim sistemi WatchOS 9'a gelen yeniliklere baktığımızda karşımıza yeni bildirimlerle birlikte yeni bir Podcast uygulaması çıkıyor.

Sporcuların vazgeçilmezi olan WatchOS 9, yüksek performanslı sporculardan ilham alınarak geliştirilen ölçümler, görüşler ve antrenman deneyimleri içeriyor. Spor yaparken performansı analiz etmenize yardımcı olacak WatchOS 9, daha keyifli antrenmanlar yaparken yaralanmaları da önlemeye yardımcı oluyor. Dikey salınım metreğine sahip WatchOS 9, ne kadar yukarı ve aşağı hareket ettiğini ölçebilir. Adım uzunluğu, yerle temas süresi gibi metriklere dahi bakan WatchOS 9, bu verilere göre yeni antrenman yöntemleri önerebilir.

Apple Watch'a sahip kullanıcılar, spor yaparken mesafe veya zaman aralıklarıyla birlikte hız, dayanıklılık gibi önemli noktalara odaklanmaları için Heartzone isimli özel bir antrenman seçeneğine sahip olacak. WatchOS 9, tempo, kalp atış hızı gibi ölçümleri düzenli olarak yaparken o an yaptığınız eyleme göre farklı veriler tutacak.

Yoğun tempoda spor yaparken elde edilen verilerle daha sakin bir antrenman yaptığınızdaki verilerinizi istediğiniz gibi karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca Apple Watch olsun veya olmasın iPhone kullanıcılarına Fitness uygulaması geliyor. Öncesinde bu uygulama için Apple Watch sahibi olmanız gerekiyordu. Bu uygulama aracılığı ile adımlarınızı ve ne kadar mesafe gittiğinizi detaylı bir şekilde iPhone üzerinden takip edebilirsiniz.

Apple'ın akıllı saatler için geliştirdiği yeni işletim sistemi WatchOS 9'a gelen Sleep Stages uygulaması ile birlikte REM, çekirdek veya derin uyku aşamalarında olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Hangi saat aralığında hangi uyku halinde olduğunuzu denetleyebileceksiniz. Uyku bilimini ilerletmeye yardımcı olmak istediğini söyleyen Apple, uygulama aracılığı ile uyku aşaması verilerini bilim insanlarına gönderebileceksiniz.


Kaynak webtekno.com

 

NASA, Orion Aracından Gelen Ürkütücü Ay Görsellerini Paylaştı

NASA’nın Artemis 1 görevi için yakın zamanda fırlatılan Orion uzay aracı, dün en uzun mesafe kat eden mürettebat taşımaya uygun araç rekorunu kırmış ve Ay’a da iyice yaklaşmıştı. Hatta Orion, Ay’a yakın uçuş da gerçekleştirmişti. Bu yolculuğu esnasında da kanatlarının uç kısımlarında bulunan kameralarla çeşitli görüntüler yakalayıp Dünya’ya göndermişti. 

James Webb Teleskobu, 12 Milyar Işık Yılı Uzaklıktaki Einstein Halkasının Fotoğrafını Çekti: İşte Gözlerinizi Ayıramayacağınız O Görüntü!

İnsanlığın geliştirdiği en önemli şeylerden biri olan James Webb Uzay Teleskobu (JWST), 25 Aralık 2021 tarihinde evrenin sırlarını açığa çıkarmak için uzaya fırlatılmıştı. Görevine başlayan teleskoptan ilk fotoğraflar geçtiğimiz ay gelmişti. Bunun yanı sıra Jüpiter’in göz kamaştırıcı görselleri de yakın zamanda bizlerle buluşmuştu.