Apple Watch Series 7nin Konsept Tasarımları Ortaya Çıktı

Her yıl Apple yeni ürünlerini tanıtmadan önce farklı kaynaklar sızıntılar ve konsept çalışmalar yayınlıyor. Fakat bazıları o kadar gerçeğe yakın oluyor ki, bu da kaynakların 'doğru bilgi verdiği' hissini takipçilere geçiriyor.

24.02.2022 01:45:15 tarihinde yayınlandı.

Her yıl Apple yeni ürünlerini tanıtmadan önce farklı kaynaklar sızıntılar ve konsept çalışmalar yayınlıyor. Fakat bazıları o kadar gerçeğe yakın oluyor ki, bu da kaynakların 'doğru bilgi verdiği' hissini takipçilere geçiriyor.

Bu tür içerikler yayınlayan John Prosser'ın geçtiğimiz yıllarda yayınladığı konsept tasarımlar da neredeyse gerçeği ile birebir aynıydı. Bu da onu bu konuda fazlasıyla güvenilen birisi yapıyor. Geçtiğimiz günlerde konsept sanatçısı Ian Zelbo ile ortaklaşa bir çalışma yapan Prosser, muhtemel 7. nesil Apple Watch’ları önceden tanıtmış olabilir. 

Prosser’ın tasarımından anladığımıza göre Apple, akıllı saatlerinde de tıpkı diğer yeni cihazları gibi yeni renklerle çıkış yapacak. Bunlardan birinin de AirPods Max’teki gibi yeşilimsi tonda olması bekleniyor. Prosser yaptığı açıklamada “Apple Watch’ta ne tür sensörler kullanılacağını bilmiyorum ancak yeni bir şeyler beklemekteyim. Büyük ihtimalle 7. seride kan şekeri ölçümünün yanına bazı ek sensörler ve özellikler eklenecek. Ancak yeni renklerin geleceğinden neredeyse eminim” dedi. 

Apple’ın Apple Watch tasarımında biyomedikal mühendisleri ve danışmanları ile çalışması, sağlık konusunda birçok geliştirme ekleneceğinin habercisi gibi görünüyor. Ayrıca güncellenmiş ve çok daha güçlü bir çipset ekleneceği, iOS 14 ve muhtemel iOS 15 ile çok daha iyi çalışacağı zaten kesin gözüyle bakılan detaylar arasında. 

İLGİLİ HABER Apple, Yeni iOS Erişilebilirlik Özelliklerini Kullanıcılarla Paylaştı

Apple’ın yakın zamanlarda San Francisco sahil kesimindeki Cupertino binasında yeni sensörlerin testlerine başlayacağı dedikoduları ortalığı sarmış durumda. Yakın zamanda bu sensörler ve 7. nesil Apple Watch’lar hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkması muhtemel görünüyor. 


Kaynak webtekno.com

 

Apple Müzik, Türkiye Fiyatlarına Yüzde 40tan Fazla Zam Yaptı! İşte Yeni Fiyatlar

Apple’ın Spotify’a rakip olarak piyasaya sürdüğü müzik platformu Apple Music, günümüzde pek çok kullanıcı tarafından kullanılmaya devam ediyor. Ülkemizde de aktif olarak hizmet veren platform, bugün ise abonelerini üzecek bir haberle gündeme geldi. Rakiplerine göre artan fiyatlara rağmen kendi fiyatlarını aynı seviyede tutan Apple Music, ne yazık ki en sonunda zamlandı.