Apple, Kendi Telefonunu Kendin Tamir Et Uygulamasını Başlattı: Peki Bu Zahmete Değer mi?

Apple, kullanıcıların farklı bir servise telefonlarını tamir ettirmeleri durumunda yaşadığı sorunlara geçtiğimiz aylarda oldukça ilginç bir çözüm üretileceğini açıklamıştı. Yeni uygulamayla birlikte, kullanıcılar artık kendi telefonlarını kendileri tamir edebileceklerdi. Bu uygulama ilk olarak ABD'de bugün itibarıyla başladdı.

30.04.2022 06:45:13 tarihinde yayınlandı.

Apple, kullanıcıların farklı bir servise telefonlarını tamir ettirmeleri durumunda yaşadığı sorunlara geçtiğimiz aylarda oldukça ilginç bir çözüm üretileceğini açıklamıştı. Yeni uygulamayla birlikte, kullanıcılar artık kendi telefonlarını kendileri tamir edebileceklerdi. Bu uygulama ilk olarak ABD'de bugün itibarıyla başladdı.

Self-Service Repair adı verilen yeni uygulama, düşününce oldukça mantıklı görünüyor. Kullanıma yeni açılan uygulama, kulağa mantıklı gelse de fiyatlarıyla oldukça fazla konuşulacağa benziyor.

Bir süre önce ortaya çıkan Self-Service Repair uygulaması nihayet hayata geçirildi ve kullanıcıların kendi telefonlarını tamir etmelerine olanak tanındı. Uygulamada Apple’ın sitesine girip telefonunuzun bozuk olan parçasını satın alıyorsunuz ve bu parçayla birlikte size bir tamir kiti bir de onarım kılavuzu gönderiliyor.

Ancak burada tekrar önemli bir not düşmek gerekiyor; Apple, uygulamayı tamir ve onarım işlerine yatkın olmayan kullanıcılar için önermediklerini açıkladı.  

Diyelim ki çok iyi tamir yapabiliyorsunuz ve bu konuda eliniz oldukça yatkın. “Parçaları alıp kendim tamir edeyim, daha ucuza gelir” diye düşünebilirsiniz. İşte bu noktada da ortaya çıkan raporlar, bu zahmete girmenize çok da gerek olmadığını gösteriyor. Örneğin; telefonunuzun pilini değiştirmek için tamir kitine iPhone 12, 13 modelleri için 69 dolar (1022 TL) üçüncü nesil iPhone SE için 49 dolarlık (726 TL) ödeme yapmanız gerekiyor. Kendim tamir etmekle uğraşmak istemiyorum Apple benim yerime yapsın derseniz pil değişimi için ödemeniz gereken miktarlar da yine aynı. 

(Pil tamiri için kit aldığınızda ödemeniz gereken ücretler)

(Telefonunuzun pilini tamir ettirmek için Apple'a gönderdiğinizde verdiğiniz ücretler)

Tabii bu durum telefonunuzun diğer parçalarında biraz daha farklılık gösterebiliyor. iPhone 12 telefonların ekran tamir kiti için 267 dolar (3951 TL) ödemeniz gerekiyor. Garanti kapsamı dışında Apple’dan tamir ettirdiğinizde ise işlem 279 dolar (4129 TL) tutuyor. Yine diğer işlemlerde de 5 ila 20 dolar arası bir fark olduğu görülüyor.  

İLGİLİ HABER Apple Müzik, Türkiye Fiyatlarına Yüzde 40tan Fazla Zam Yaptı! İşte Yeni Fiyatlar


Kaynak webtekno.com

 

PlayStationın DualSensei Gelmiş Geçmiş En İyi Oyun Kontrolcüsü mü?

Oyun konsollarının tarihi, 1970’lü yıllara dayanıyor. Zaman sürekli olarak ilerledikçe, her şey ile birlikte teknolojinin de gelişimine şahit olduk. Bu süreç içerisinde Atari ve SEGA gibi efsaneleşmiş şirketlerin konsol piyasasını terk edişini dahi görmüş olsak da; Nintendo, PlayStation ve Xbox gibi devlerin yükselişleriyle karşılaştık.

SON DAKİKA: Snapchatte Erişim Sorunu Yaşanıyor

Uzun bir çöküş döneminden sonra yenilenen tasarımıyla eski günlerine geri dönebileceğinin sinyalini vermeye başlayan Snapchat, çökmüş durumda. Pek çok kullanıcı, Snapchat'e erişim konusunda sorun yaşadıklarını raporluyorlar.