Android Cihazınızla Uyumlu Olmayan Uygulamalar Artık Google Playde Görünecek

Android telefonlar, kolay kolay uyumsuzluk veya desteklenmeme sorunlarıyla karşılaşmıyor. Ancak yine de bazen aradığımız bir uygulmayı bulamadığımız veya yükleyemediğimiz oluyor. Bu durumun Android sürümünün çok eski olması olabilir ancak bu her zaman geçerli olmayabiliyor.

29.05.2022 17:15:16 tarihinde yayınlandı.

Android telefonlar, kolay kolay uyumsuzluk veya desteklenmeme sorunlarıyla karşılaşmıyor. Ancak yine de bazen aradığımız bir uygulmayı bulamadığımız veya yükleyemediğimiz oluyor. Bu durumun Android sürümünün çok eski olması olabilir ancak bu her zaman geçerli olmayabiliyor.

Tabii bunun tek sebebi Android yazılımının yüksek olması gerekliliği değil, uygulamanın tablet gibi başka platformlar için tasarlanmış olması da olabiliyor. Bu sebeple o uygulamaların isimlerini arattığınızda Google Play’de hiç göremiyordunuz bile. Bu durum değişiyor.

Google, Google Play Store için getireceği yeni bir güncelleme ile uygulamaları ne olursa olsun mağazada görebilmenizi ve cihazınızla uyumlu olup olmadığını öğrenebilmenizi sağlayacak bir güncelleme getiriyor. Tek yapmanız gereken uygulamaya girdikten sonra ‘Bu uygulama hakkında’ veya ‘Yenilikler’ kısmına dokunup en aşağı inmeniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz özellik, aslında hali hazırda Google Play Store versiyonu 30.6.16-21 ve sonrasına sahip cihazlarda zaten kullanılabilir durumda. Ancak önümüzdeki bugünden itibaren tüm cihazlarda kullanılabilmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER Google Play Storeda Oyunlar ve Uygulamalar İçin Özel Teklifler İçerecek Teklifler Sekmesi Tanıtıldı

Bu sebeple ‘Bende zaten vardı’ diyorsanız veya ‘Bende niye yok?’ diyorsanız içeriği okuduğunuzda cevabınızı alabilirsiniz. Bu yeni özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

Google, Araç Kullanırken Hayat Kurtaran Android Autoyu Tamamen Kaldırıyor: Peki Yerine Ne Gelecek?

Google Android Auto uygulaması, otomobil sürerken kullanıcılara Google Haritalar’a erişme, telefonu araç multimedyasına bağlama gibi çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Geçtiğimiz sene Google, Android 12 ile birlikte Android Auto’nun kullanılamayacağını açıklamıştı. Şirket uygulamayı Android 11 ve öncesi sürümler için kullanıma açık tutuyordu. Ancak bugün yapılan açıklamaya göre teknoloji devi uygulamayı bütün Android sürümleri için tamamen kaldırıyor.

FIFA, Maçları Tamamen Ücretsiz Şekilde İzleyebileceğiniz Uygulamasını Yayınladı! Karşınızda FIFA Plus

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), bugün dünya genelindeki tüm yayıncılara meydan okuyan kendi canlı yayın ve çevrimiçi içerik platformunu yayımladı. FIFA Plus ismiyle duyuurlan yeni platform, 100 FIFA üyesi federasyonun karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak. Platform, futbol hayranları için özel içeriklere de yer verecek.